New York
59°
Light Rain
6:52 am6:38 pm EDT
8mph
69%
30.11
SunMonTue
57°F
57°F
61°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Świat

Autorka ostatniego zdjęcia Elżbiety II: królowa była słaba, ale w dobrym nastroju

10.09.2022

Autorka ostatniego publicznego zdjęcia Elżbiety II, które zostało wykonane we wtorek podczas audiencji z nową premier Wielkiej Brytanii Liz Truss, powiedziała, że królowa wyglądała na słabą, ale była w dobrym nastroju.

Jane Barlow, fotoreporterka agencji Press Association, była w zamku Balmoral, aby wykonać zdjęcia w czasie audiencji, gdy królowa powierzyła Truss misję utworzenia nowego rządu.

Powiedziała w piątek brytyjskim mediom, że wcześniej, gdy królowa czekała na przybycie Truss, wykonała kilka jej portretów oraz że monarchini była uśmiechnięta i rozmawiały – co typowe dla Brytyjczyków – o deszczowej pogodzie tego dnia.

Oceniła, że 96-letnia monarchini wyglądała na “słabą” i “z pewnością wyglądała słabiej”, niż na zdjęciach z lata, ale była w “dobrym nastroju”.

“To był prawdziwy przywilej móc zrobić to zdjęcie, zaszczyt i przywilej. Byłam tam, aby sfotografować jej spotkanie z nową premier, ale dla mnie najlepszym zdjęciem było to, na którym królowa jest sama. I to oczywiście stało się teraz bardziej znaczące” – przyznała Barlow.

96-letnia królowa Elżbieta II zmarła na zamku Balmoral w czwartek po południu.

Z Londynu Bartłomiej Niedziński (PAP)

bjn/ mal/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY