New York
63°
Clear
6:50 am6:41 pm EDT
7mph
63%
30.23
FriSatSun
66°F
59°F
63°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka

Były prezydent Trump żąda zlikwidowania ministerstwa edukacji

07.08.2022

Były amerykański prezydent Donald Trump zaapelował o zlikwidowania ministerstwa edukacji w związku z kontrowersjami dotyczącymi edukacji seksualnej w szkołach – poinformowała w niedzielę niemiecka agencja DPA.

“Powinniśmy zlikwidować Departament Edukacji” – powiedział Trump w sobotę na konferencji prawicowych konserwatystów w Dallas, w amerykańskim stanie Teksas.

W całym kraju – stwierdził były prezydent – muszą obowiązywać surowe zakazy nauczania “nieodpowiednich” treści dzieci w szkołach.

Publiczność zareagowała na tą wypowiedź burzą oklasków.

“Żaden nauczyciel nie powinien mieć prawa uczyć naszych dzieci o osobach transpłciowych bez zgody rodziców” – powiedział Trump.

Partia Republikańska, jak zaznacza niemiecka DPA, w ostatnim czasie w wielu stanach forsowała ograniczenie praw społeczności LGBTQI (ang.oznacza lesbijki, gejów, osoby biseksualne, trans, queer i intersex – PAP)

Krytykowane prawo szkolne stanu Floryda zakazuje wykładania przedmiotów na temat “orientacji seksualnej lub tożsamości płciowej” od przedszkola do trzeciej klasy i ogranicza je dla starszych uczniów.

Trump przemawiał – podobnie jak w przeszłości – jako główny mówca na “Conservative Political Action Conference”. Jest to rodzaj punkt zbornego dla zwolenników Trumpa, religijnej prawicy i zwolenników teorii spiskowych – przypomnia DPA.

W czasie wystąpienia Trump spekulował na temat ubiegania się o urząd prezydenta w wyborach w 2024 roku, jednocześnie nie ogłaszając swojej kandydatury.(PAP)

mma/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY