Projekt „Paderewski, Wieniawa, Rubinstein – dla Polski wszystko!”

0
6

Harmonogram wydarzeń:
• niedziela, 9 grudnia, godz. 12 wpoł.

W kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika na Manhattanie (101 East 7th Street) zostanie odprawiona msza święta w intencji śp. Ignacego Jana Paderewskiego i śp. gen. Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego. Po mszy zostaną złożone kwiaty pod pomnikiem św. Jana Pawła II i tablicą śp. Heleny Modrzejewskiej, a w sali parafialnej odbędzie się spotkanie patriotyczne.
• poniedziałek, 10 grudnia, godz. 11 przed poł.
W siedzibie ONZ w Nowym Jorku pod pomnikiem Artura Rubinsteina zostaną złożone kwiaty.
• poniedziałek, 10 grudnia, godz. 3 ppoł.
Pod pomnikiem Katyńskim w Jersey City zostaną złożone kwiaty.
• wtorek, 11 grudnia, godz. 6 wiecz.
W Instytucie Józefa Piłsudskiego w Ameryce (138 Greenpoint Avenue, Brooklyn) zostanie pokazany film dokumentalny „Wspomnienie o marszałku” oraz odbędzie się prelekcja Wojciecha Grochowalskiego pt. „Józef Piłsudski i Bolesław Wieniawa-Długoszowski – dzieje przyjaźni i współpracy”. Referat ilustrowany będzie prezentacją multimedialną i urywkami nieznanego powszechnie filmu niemieckiego z rezydencji prezydentów RP w Spale z 1940 r
• środa, 12 grudnia, godz. 6 wiecz.
W siedzibie Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej Okręg 2 na Manhattanie (119 East 15th St.) zostanie pokazany film dokumentalny pt. „Polski patriotyzm Artura Rubinsteina” oraz wygłoszony referat pt. „Paderewski, Wieniawa, Rubinstein – dla Polski wszystko” mówiący o wzajemnych działaniach bohaterów tego odczytu na rzecz Polski w kraju i na świecie, a także o współpracy w czasach wojny i pokoju oraz o ich działalności w Ameryce i z Amerykanami.