13 osób zginęło w strzelaninie w Virginia Beach

158
FOTO: EPA

Do 13 wzrosła liczba śmiertelnych ofiar strzelaniny w miejscowości Virginia Beach w amerykańskim stanie Wirginia. Cztery osoby przebywają w szpitalu. Wśród zabitych jest sprawca, który został zastrzelony przez policjantów.

Do strzelaniny doszło w zakładzie komunalnym Virginia Beach około 16:00 czasu lokalnego. Uzbrojony w pistolet z tłumikiem napastnik zastrzelił jedną osobę przed budynkiem, wszedł do środka i zaczął strzelać do urzędników i interesantów. 11 osób zginęło na miejscu a jedna zmarła później w szpitalu. Cztery kolejne osoby są w ciężkim stanie.

„To najbardziej tragiczny dzień w historii Virginia Beach. Zabici i poszkodowania są naszymi przyjaciółmi, kolegami i sąsiadami” – mówił burmistrz Bobby Dyer. Komisarz policji James Cervera poinformował, że gdy policjanci przybyli na miejsce strzelaniny doszło o wymiany ognia ze sprawcą.

Jeden z funkcjonariuszy został trafiony w kamizelkę kuloodporną i doznał tylko lekkich obrażeń. Policjanci zastrzelili napastnika. Okazął się nim pracownik służb miejskich ale jego nazwiska nie ujawniono. Śledztwo prowadzi lokalna policja oraz FBI.