5. edycja Biegu o Uśmiech Dziecka

Wsparcie dla chorej Victorii Klosek

171
Pamiątkowe zdjęcie uczestników 4. edycji Biegu o Uśmiech Dziecka / Foto: ARCHIWUM CHILDREN’S SMILE FOUNDATION

W niedzielę, 22 września, odbędzie się 5. edycja Biegu o Uśmiech Dziecka. Charytatywna impreza, organizowana przez Children's Smile Foundation oraz organizację Polska Running Team i objęta patronatem Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku, będzie miała miejsce w Forest Park na Queensie.

Zawody sportowe mają rodzinny charakter i przeznaczone są zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i osób dorosłych. Dystans, jaki będą mieć do pokonania uczestnicy, jest zróżnicowany, w zależności od wieku.

“Bieg będzie podzielony na dwie części. Pierwsza, zwana 1K, przeznaczona jest tylko dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Po jego zakończeniu rozpocznie się druga część, tzw. 5K, w której mogą uczestniczyć osoby powyżej 12. roku życia oraz dorośli” – wyjaśnia Beata Jakubowska, prezes Children’s Smile Foundation.

W charytatywnej imprezie sportowej chętnie biorą udział dzieci / Foto: ARCHIWUM CHILDREN’S SMILE FOUNDATION

Sportowa impreza odbędzie się w Forest Park przy Woodhaven Blvd. na Queensie i rozpocznie się o godz. 10 rano. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w biegu muszą jednak dokonać wcześniejszej rezerwacji miejsca, najlepiej na kilka dni przed jego rozpoczęciem. Można ją zrobić przez stronę internetową Children’s Smile Foundation: www.childrenssmilefoundation.orglub podczas wizyty w biurze fundacji mieszczącym się na Maspeth przy 60-43 Maspeth Avenue, a także korzystając z telefonu (718) 894-6443 lub wysyłając e-mail na adres: [email protected]org.

Koszt uczestnictwa w imprezie dla młodzieży i dorosłych wynosi 40 dolarów, natomiast dzieci do lat 12 są zwolnione z jakichkolwiek opłat. W cenę wliczone są: koszulka, kawa i ciasto.

“Po ukończeniu biegu odbędzie się wręczenie nagród i pamiątkowych medali dla biegaczy” – zapewnia Beata Jakubowska. Przewidziane są także nagrody pieniężne w wysokości 100, 75 i 50 dolarów dla osób, które zajmą trzy pierwsze miejsca, zarówno w kategorii kobiet, jak i mężczyzn.

Natomiast dzieci otrzymają nagrody ufundowane przez Polsko-Słowiańską Federalną Unię Kredytową, która jest zarazem największym sponsorem 5. Biegu o Uśmiech Dziecka.

Dochód z 5. edycji Biegu o Uśmiech Dziecka zostanie przekazany na leczenie 4-letniej Victorii Klosek, która urodziła się z wadą serca / Foto: ARCHIWUM CHILDREN’S SMILE FOUNDATION

Impreza tradycyjnie ma charakter charytatywny, a jej dochód w tym roku zostanie przeznaczony na pomoc w opłaceniu leczenia Victorii Klosek, 4-letniej dziewczynki z Pensylwanii, która urodziła się z wrodzoną wadą serca. W sierpniu 2017 przeszła skomplikowaną operację, a obecnie przebywa pod stałą opieką Kliniki Kardiologicznej w Bostonie. Również u jej mamy wykryto raka piersi i jest poddawana leczeniu chemioterapią.

Fundacja Uśmiech Dziecka – Children’s Smile Foundation – działa od 1990 roku i pomaga dzieciom pokrzywdzonym przez los zarówno w Polsce, jak i w Stanach Zjednoczonych. Wspiera przede wszystkim najmłodszych, wymagających natychmiastowej pomocy medycznej, na którą ich rodziny nie mają własnych funduszy ani ubezpieczenia czy też możliwości otrzymania pomocy rządowej.

Bieg o Uśmiech Dziecka zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem / Foto: ARCHIWUM CHILDREN’S SMILE FOUNDATION