Ambasador Polski zaatakowany przez ambasadą w Izraelu

86

Premier Mateusz Morawiecki wyraził zaniepokojenie atakiem na ambasadora Polski w Izraelu Marka Magierowskiego. Według izraelskiego portalu ynet, we wtorek dyplomata został zaatakowany słownie i fizycznie przed gmachem swojej placówki.

We wpisie po angielsku na Twitterze premier Mateusz Morawiecki napisał, że jest „bardzo zaniepokojony rasistowskim atakiem” na ambasadora Marka Magierowskiego. „Polska zdecydowanie potępia ten ksenofobiczny akt agresji. Przemoc wobec dyplomatów i innych obywateli nigdy nie powinna być tolerowana” – napisał szef rządu.

Według portalu ynet, do zdarzenia doszło we wtorek. Ambasador Marek Magierowski stał przed budynkiem, w pewnym momencie napastnik zaczął go atakować i wykrzykiwać między innymi „Polak”. Izraelskie MSZ skontaktowało się z policją i poprosiło, aby zdarzenie potraktować z „najwyższą wagą”.

Napastnik został zatrzymany. Wcześniej ambasador Marek Magierowski zdążył zrobić zdjęcie mężczyzny i jego samochodu. Do zatrzymania doszło półtorej godziny później.