Andrzej Duda broni porozumień z Amerykanami

160
FOTO: EPA

Prezydent Andrzej Duda odrzucił zarzuty, że porozumienia z Amerykanami są niekorzystne finansowo dla Polski. Podczas wizyty w Nevadzie prezydent powiedział, że polskie władze robią wszystko by w jak największym stopniu realizować interesy rzeczpospolitej. Wezwał tez krytyków by się uspokoili.

Andrzej Duda wyraził przekonanie, że część krytyki jaka pojawia się w kraju wynika z faktu, że nie wszyscy są zadowoleni z tego, że Polska podpisuje porozumienia z Amerykanami. „Dbamy o interesy Polaków, także pod względem finansowym. Ale chcemy mieć to co najlepsze a to co najlepsze oferowane jest w Stanach Zjednoczonych” – powiedział prezydent.

Podkreślił, że w wielu przypadkach zawierane z USA porozumienia stanowią dopiero wstęp do negocjacji cenowych. „Bardzo proszę wszystkich krzykaczy o spokój a opinię publiczną o spokojne podejście do tego bo negocjujemy z dużym rozsądkiem pamiętając by w jak największym stopniu zabezpieczyć interesy Polski i Polaków” – dodał.

Prezydent Duda ocenił, że prezydent Donald Trump zachowuje się lojalnie wobec Polski i jego administracja dotrzymuje danego słowa. „Myśmy wielokrotnie w historii byli oszukiwani. Jak do tej pory moje doświadczenie ze współpracy z panem prezydentem Donaldem Trumpem i jego współpracownikami jest dobre” – mówił prezydent dodając, że w relacjach z partnerami bardzo ważna jest lojalność.