Apel o pomoc dla ofiar wypadku polskiego busa

1840

W internecie ruszyła zbiórka pieniędzy na rehabilitacje Polki, ciężko rannej w wypadku samochodowym polonijnej grupy, i sprowadzenie ciała jej męża do Polski. Do zdarzenia doszło 8 czerwca w Attleboro. W sumie rannych zostało osiem osób, a trzy poniosły śmierć.

Tragedia rozegrała się w sobotę, 8 czerwca, na drodze nr 95 w południowym Massachusetts. Polacy jechali między innymi do Bostonu. W pewnym momencie w tył polonijnego busa uderzyła toyota SUV. Doszło do dachowania busa, częściowo został zerwany dach pojazdu. Jak informowali przybyli na miejsce zdarzenia policjanci, pasażerowie busa wypadli z pojazdu.

Ofiary śmiertelne to 49-letni Jarosław Nowak, 67-letni Zbigniew Stąpor i 42-letni Lesław Mastej, którego żona Edyta jest w stanie krytycznym w szpitalu. Przeszła wielogodzinną operację i jest cały czas podłączona do specjalistycznych urządzeń. To właśnie na jej rehabilitację, ale także na sprowadzenie zwłok męża do Polski ruszyła zbiórka pieniędzy w internecie. W Polsce mieszka cała rodzina pary, w tym ich córka Ewelina. „Cała rodzina jest w Polsce, jest to smutne, że w tak ciężkich chwilach nie mogą być blisko córki, aby jej okazać wsparcie i dać siłę do walki o życie. Edyta i Lesław wyjechali po lepsze życie, aby zapewnić córce utrzymanie na studiach. Pracowali ciężko każdego dnia, mieli dużo planów. Ewelina straciła już ukochanego tatę, nie pozwólmy, aby straciła i matkę” – apelują przyjaciele pary. By dokonać wpłaty należy wejść na portal gofundme.com – https://www.gofundme.com/treatment-for-edyta-and-bring-leszek-body-back