Artur Dybanowski znów na czele polonijnych przedsiębiorców

Spotkanie opłatkowe biznesmenów

388
Grupa polonijnych biznesmenów uczestniczących w spotkaniu opłatkowym Pulaski Association of Business and Professional Men / Foto: WOJTEK MAŚLANKA/ NOWY DZIENNIK

Znany polonijny biznesmen Artur Dybanowski po raz drugi został szefem Pulaski Association of Business and Professional Men. Zaprzysiężenie nowego prezesa oraz zarządu tej organizacji odbyło się podczas dorocznego świątecznego spotkania opłatkowego.

Wigilijka polonijnych biznesmenów odbyła się w sobotę, 14 grudnia, i miała miejsce w sali balowej hotelu Williamsburg, znajdującego się na granicy Greenpointu i Williamsburga. Jak zwykle prowadził ją Richard Mazur, a muzyczną oprawę zapewnił DJ Janusz. Przed rozpoczęciem części oficjalnej krótki recital dały skrzypaczka Nadia Monczak i wiolonczelistka Valeriya Sholokhova.

Skrzypaczka Nadia Monczak (z lewej) oraz wiolonczelistka Valeriya Sholokhova uatrakcyjniły Wigilijkę krótkim recitalem Men / Foto: WOJTEK MAŚLANKA/ NOWY DZIENNIK

Tegoroczne spotkanie opłatkowe było dla członków Pulaski Association of Business and Professional Men nie tylko okazją do spotkania się, złożenia sobie świąteczno-noworocznych życzeń i wspólnego biesiadowania, ale również do zaprzysiężenia nowego prezesa i zarządu oraz oficjalnego włączenia w szeregi organizacji nowych członków.

Zanim to nastąpiło, oficjalne pożegnanie oraz podziękowanie, za dwa lata wspólnej pracy, złożył dotychczasowy prezes Piotr Pachacz. Była to dla niego druga kadencja na tym stanowisku; pierwszy raz stał na czele Pulaski Association of Business and Professional Men w latach 2002-2003.

“Mój czas się skończył i jest mi z tego powodu bardzo przykro, ale na pewno moja żona się ucieszy, ponieważ będę więcej czasu spędzał w domu” – stwierdził w swoim krótkim wystąpieniu Piotr Pachacz, życząc przy okazji wszystkim wesołych świąt.

Piotr Pachacz, dotychczasowy prezes Pulaski Association of Business and Professional Men podziękował kolegom za współpracę przez ostatnie dwa lata Men / Foto: WOJTEK MAŚLANKA/ NOWY DZIENNIK

Następnie odbyło się zaprzysiężenie nowego zarządu i członków organizacji. Ceremonię tę poprowadził poseł stanowy Joseph Lentol, który od wielu lat zaprzyjaźniony jest polonijnymi biznesmenami. Amerykański polityk mieszkający na Greenpoincie przyjął także przysięgę złożoną przez nowego prezesa Pulaski Association of Business and Professional Men, którym ponownie – po dwuletniej przerwie – został Artur Dybanowski, właściciel Arthur Funeral Home na Greenpoincie.

Jak powiedział “Nowemu Dziennikowi”, czuje się doceniony taką decyzją członków organizacji, którzy na niego głosowali.

Artur Dybanowski (w środku) został zaprzysiężony na prezesa Pulaski Association of Business and Professional Men przez posła stanowego Josepha Lentola (z prawej). Z lewej stoi Piotr Pachacz, dotychczasowy prezes Men / Foto: WOJTEK MAŚLANKA/ NOWY DZIENNIK

“Moja reakcja była bardzo pozytywna. Czuję się zaszczycony tym, że koledzy z organizacji, którzy widzieli, jak ciężko pracowałem, docenili to, co robiłem, i postanowili mnie wybrać po raz kolejny na prezesa, i za to im bardzo dziękuję – podkreślił Artur Dybanowski dodając, że organizacja skupiająca polonijnych biznesmenów rozwija się coraz bardziej. – Uważam, że idziemy w dobrym kierunku. Mamy bardzo dużo nowych członków, rozwijamy się i otwieramy na wszystko, co się dzieje wokół nas, ponieważ do lamusa odchodzą już stereotypy dotyczące Polonii. Tego też oczekują od naszej organizacji młodzi i wykształceni profesjonaliści, którzy wstępują w jej szeregi” – oświadczył nowy prezes. Podczas swojego przywództwa w stowarzyszeniu zrzeszającym polonijnych biznesmenów zamierza skupić się na łączeniu ludzi i wygaszaniu sporów istniejących w naszej grupie etnicznej.

“Moim głównym celem jest zjednoczenie Polonii. Uważam, że wszelkie dzielące nas sprawy i opinie stanowią problem dla nas wszystkich, dla całej naszej grupy etnicznej. Jeżeli nie będzie jedności wśród Polonii,, to nigdy nie pójdziemy w dobrym kierunku. Jest nas tutaj coraz mniej, ponieważ wiele osób wyjechało do Polski, więc to wzajemnie wsparcie jest bardzo ważne dla nas wszystkich. Razem możemy więcej, ja tak uważam i na tej zasadzie działa także Pulaski Association of Business and Professional Men” – podkreślił Artur Dybanowski.

Jadwiga Kopala, Wielki Marszałek Parady Pułaskiego 2020, zachęciła wszystkich do udziału w październikowej biało-czerwonej manifestacji na Piątej Alei Men / Foto: WOJTEK MAŚLANKA/ NOWY DZIENNIK

Podczas części oficjalnej zaprezentowano także przyszłorocznego Wielkiego Marszałka Parady Pułaskiego, którym niedawno została Jadwiga Kopala. W swoim przemówieniu podziękowała za wyróżnienie, jakie ją spotkało, i zapewniła, że zrobi wszystko, by parada była jak najlepsza. Podkreśliła również, że na Piątej Alei ważny jest każdy kontyngent, dlatego wszyscy musimy licznie uczestniczyć w paradzie i kontynuować dzieło naszych przodków.

Po zakończeniu części oficjalnej ks. Grzegorz Markulak, wikariusz parafii św. Stanisława Kostki z Greenpointu, i odmówił specjalną modlitwę oraz pobłogosławił opłatki, którymi później wszyscy się łamali składając sobie świąteczne życzenia.

Odbyło się także wspólne kolędowanie, któremu przewodził ks. Markulak, przygrywający na gitarze, a na skrzypcach wtórowała mu Nadia Monczak.
W świątecznym spotkaniu Pulaski Association of Business and Professional Men prócz członków tej organizacji uczestniczyli również przedstawiciele różnych polonijnych organizacji i instytucji.

Podczas wspólnego kolędowania przewodził ks. Grzegorz Markulak przygrywający na gitarze. Na skrzypcach wtórowała mu Nadia Monczak Men / Foto: WOJTEK MAŚLANKA/ NOWY DZIENNIK