Będzie spotkanie Trump-Duda w Nowym Jorku

227
Prezydent.pl

Administracja Donalda Trumpa zaproponowała zorganizowanie spotkania prezydentów Stanów Zjednoczonych i Polski w Nowym Jorku. 

Do rozmów miałoby dojść w poniedziałek 23 września, w trakcie wizyty Andrzeja Dudy w USA – powiedział rzecznik prezydenta, Błażej Spychalski.

Biały Dom proponuje, by prezydenci spotkali się przed rozpoczęciem debaty przywódców podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ. „Toczą się rozmowy na poziomie Kancelarii Prezydenta RP i Białego Domu. Myślę, że jutro przekażemy całą agendę spotkań pana prezydenta Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych” – poinformował rzecznik głowy państwa.
Błażej Spychalski dodał, że polskiej stronie zależy na podpisaniu w trakcie spotkania przywódców deklaracji dotyczącej zwiększenia obecności amerykańskiej armii w Polsce. Miała ona zostać przyjęta w trakcie wizyty Donalda Trumpa w Warszawie z okazji rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej. Amerykański prezydent odwołał jednak swój przyjazd do Polski z powodu zmierzającego do wybrzeży USA huraganu Dorian.