Bezpłatny dostęp do internetu dla milionów Amerykanów

135

Administracja prezydenta Joe Bidena wprowadza nowy program, który zapewni bezpłatny dostęp do internetu w około 48 milionach gospodarstwo domowych w całym kraju.

Prezydent ogłosił w ubiegłym tygodniu, że do programu przyłączyło się w sumie 20 firm. Zapewniły one specjalnie zniżki, które umożliwią pokrycie kosztów przez rząd.

Jeżeli więc obywatele podpiszą umowę z jednym z dostawców internetu biorących udział w całej akcji, usługa ta będzie całkowicie bezpłatna.

Jak podaje Biały Dom, wszystkie firmy biorące udział w Affordable Connectivity Program odpowiadają za około 80% połączeń w całym kraju, w tym 50% z nich na terenach wiejskich.

Do programu kwalifikują się czteroosobowe rodziny, których dochód nie przekracza 55 tys. dolarów rocznie. Jak podkreślił prezydent, na darmowe połączenie internetowe może liczyć nawet 40% Amerykanów.

Do programu można zapisać się poprzez specjalnie stworzoną stronę internetową, na której sprawdzić można również, czy się kwalifikujemy. Jeżeli poprawnie przejdziemy wstępną weryfikację, złożyć będziemy mogli specjalny wniosek o przyznanie świadczenia.

Wszelkie szczegóły znaleźć można na stronie Affordable Connectivity Program. Uruchomiono również specjalną infolinię 877-384-2575, gdzie konsultanci udzielą wszelkich informacji na temat akcji.