Biały Dom oficjalnie poinformował o wizycie prezydenta Dudy

184
EPA-EFE/TASOS KATOPODIS / POOL

Biały Dom oficjalnie potwierdził spotkanie prezydentów Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa. Dojdzie do niego 12 czerwca w Białym Domu. Polskiemu prezydentowi towarzyszyć będzie pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda.

W komunikacie informującym o wizycie polskiej pary prezydenckiej w Białym Domu rzeczniczka prezydenta USA Sarah Huckabee Sanders podkreśliła, że jest ona potwierdzeniem długotrwałych historycznych i kulturowych związków pomiędzy Stanami Zjednoczonymi i Polską, szczególnie przed zbliżająca się 80-tą rocznicą wybuchu II wojny światowej.

 „Prezydenci Trump i Duda przedyskutują zacieśniającą się współpracę strategiczną Stanów Zjednoczonych i Polski oraz szereg kwestii dwustronnych, w tym współpracy wojskowej, bezpieczeństwa, energetyki i handlu” – napisano w komunikacie Białego Domu. Rzeczniczka prezydenta Trumpa dodała, że oba kraje będą także świętować dwudziestą rocznicę przystąpienia Polski do Paktu Północnoatlantyckiego oraz trzydziestą rocznicę upadku komunizmu.

Wizyta Andrzeja Dudy i jego małżonki w Białym Domu rozpocznie tygodniową podróż polskiej pary prezydenckiej po Stanach Zjednoczonych. Kolejnymi punktami wizyty mają być Houston w Teksasie, Reno i Carson City w Nevadzie oraz San Francisco w Kalifornii.