Bikersi poświęcili motocykle na Greenpoincie

194
Poświęcenia motocykli dokonał ks. Grzegorz Markulak, któremu towarzyszył Peter Kurdziel, prezes Unknown Biker’s MC/ALAN CRUZ

Po raz dziewiąty polonijny oddział klubu Unknown Biker’s MC z Greenpointu zorganizował święcenie motocykli, rozpoczynające nowy sezon dla miłośników dwóch kółek. Tegoroczna uroczystość odbyła się w niedzielę, 7 kwietnia, i podobnie jak w latach wcześniejszych, cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Ceremonia święcenia motocykli miała miejsce przed siedzibą Unknown Biker’s MC, która mieści się przy 245 Russell Street na Greenpoincie. Na całym odcinku tej ulicy, po obu jej stronach, pomiędzy Norman Avenue i Meserole Avenue, ustawionych było ponad 200 motocykli różnych marek.
Prócz członków Unknown Biker’s MC w uroczystości wzięli udział przedstawiciele wielu innych tego typu organizacji z Nowego Jorku oraz okolicznych stanów, jak również motocykliści niezrzeszeni.

Ponad 200 motocykli zostało ustawionych po obu stronach Russel Street / CHEZ

Wśród kilkuset osób można było zauważyć m.in. członków takich klubów, jak: Husaria RC, Iron Slavs MC, Alliance MC, Dukes Brookyn MC oraz Da Click MC. W tym roku z ceremonii poświęcenia pojazdów skorzystali także sympatycy starych samochodów, popularnych w Polsce w czasie PRL-u, w związku z czym prócz motocykli pojawiły się także fiaty 126p, fiaty 125p, a nawet syreny, które wzbudzały ogromne zainteresowanie przechodniów.

Symbolicznego poświęcenia motocykli oraz starych samochodów produkowanych w Polsce dokonał ks. Grzegorz Markulak, wikariusz kościoła św. Stanisława Kostki z Greenpointu, który wcześniej odmówił specjalną modlitwę ze wszystkimi uczestnikami uroczystości. Podczas oficjalnej części odbyło się także tradycyjne szkolenie i przypomnienie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz ogólnej jazdy motocyklami.

Po jej zakończeniu odbył się poczęstunek, możliwy dzięki wsparciu Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej oraz Henryka Skrodzkiego z restauracji Amber Steakhouse z Greenpointu. Uczestnicy imprezy długo ze sobą dyskutowali, wspominali różne wyjazdy oraz snuli plany na kolejne klubowe wyprawy, tym bardziej że tradycyjne poświęcenie motocykli jest także symbolicznym otwarciem nowego sezonu motocyklowego.

Tegoroczna uroczystość, w związku z tym, że dopisała pogoda, była wyjątkowo liczna i udana. „Każdego roku przybywa osób, które chcą poświęcić swoje motory. Niezmiernie cieszy mnie również fakt, że w tym roku dołączyli do nas koledzy z klubu Auta PRL Nowy Jork” – podkreślił w rozmowie z „Nowym Dziennikiem” Piotr Kurdziel, prezes Unknown Biker’s MC.

W uroczystości wzięli udział zarówno członkowie klubów motocyklowych jak i ich sympatycy/ALAN CRUZ