Błaszczak złożył Amerykanom życzenia z okazji Dnia Niepodległości

60
Orzysz, 03.07.2022. Wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz B³aszczak (C-P) podczas spotkania z ¿o³nierzami wielonarodowej grupy bojowej eFP NATO na poligonie w Orzyszu, 3 bm. (sko) PAP/Tomasz Waszczuk

Wszystkiego najlepszego dla naszych amerykańskich przyjaciół z okazji 4 lipca – napisał w poniedziałek w mediach społecznościowych wicepremier i szef MON Mariusz Błaszczak. Wolna i niezależna ojczyzna to wartości, które łączą nasze narody w szczególny sposób – podkreślił.

Z okazji przypadającego 4 lipca amerykańskiego Dnia Niepodległości Błaszczak we wpisie złożył życzenia Amerykanom.

“Wolna i niezależna ojczyzna to wartości, które w szczególny sposób łączą naród amerykański i polski. Polscy żołnierze służą ramię w ramię z amerykańskimi sojusznikami, by zapewnić bezpieczeństwo wschodniej flanki NATO” – napisał na Twitterze.

Szef MON podkreślił, że “doceniamy amerykańską obecność militarną w Polsce, szczególnie obecność dowodzonej przez Amerykanów Grupy Bojowej NATO”.

Co roku 4 lipca w rocznicę ogłoszenia Deklaracji Niepodległości Stanów Zjednoczonych od Wielkiej Brytanii obchodzone jest w USA święto państwowe – Dzień Niepodległości.(PAP)

mml/ mok/