Brutalny atak na Manhattanie

830

Emerytowany sierżant NYPD został napadnięty na Manhattanie przez grupę mężczyzn. Jeden z nich kontynuował atak, nawet wtedy, gdy mężczyzna leżał na ziemi. Świadkowie zdarzenia nie reagowali. 

Do zdarzenia doszło we wtorek, przed południem w Garment District przed jednym ze sklepów spożywczych. W okolicy znajduje się między innymi Bryant Park, Times Square czy Penn Station. Mężczyzna został brutalnie zaatakowany. Próbował się bronić, ale upadł na ziemię. Mimo to, jeden z napastników nadal okładał byłego policjanta pięściami. Dopiero gdy przestał, ze sklepu wyszedł mężczyzna, by pomóc ofierze. Wtedy emerytowany sierżant został jeszcze raz kopnięty w głowę przez napastnika. Okazał się nim 20-letni Masterjadin Roman, mieszkaniec dzielnicy Canarsie na Brooklynie. Wcześniej miał rzucić w byłego sierżanta butelką.

Całe zajście zostało zarejestrowane przez kamerę monitoringu Bardzo niepokojące jest to, że do zdarzenia doszło w ciągu dnia i nikt z osób postronnych nie próbował pomóc atakowanemu mężczyźnie.