D.Trump: każde dziecko jest bezcennym i świętym darem Boga

159
EPA-EFE/Yuri Gripas / ABACA POOL

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump powiedział, że każde dziecko jest bezcennym i świętym darem Boga. Amerykański prezydent mówił o tym podczas 47. „Marszu dla życia” w Waszyngtonie. Był on pierwszą urzędującą głową państwa, która wzięła udział w tym dorocznym wydarzeniu, organizowanym przez obrońców życia.

Prezydent USA zwrócił uwagę na obecność na marszu dziesiątek tysięcy młodych ludzi. „Młodzi ludzie są w sercu »Marszu dla życia«. To wasze pokolenie czyni z Ameryki naród prorodzinny i wspierający życie” – mówił Donald Trump. Dodał, że wśród zgromadzonych jest też wielu polityków. „Kiedy widzimy obraz dziecka w łonie matki, dostrzegamy majestat Bożego stworzenia” – stwierdził prezydent. Zadeklarował, że nie wesprze żadnego ustawodawstwa, które osłabiałoby ochronę życia nienarodzonych. „Nienarodzone dzieci nigdy nie miały silniejszego obrońcy w Białym Domu” – dodał. „Ja walczę dla was, a wy walczycie dla tych, którzy nie mają głosu. I zwyciężymy! (…) Razem jesteśmy głosem pozbawionych głosu” – zaznaczył prezydent. Powiedział też, że „każde życie przynosi na ten świat miłość, każde dziecko przynosi rodzinie radość, każda osoba jest warta ochrony”. „Przede wszystkim wiemy, że każda ludzka dusza jest boska, a każde ludzkie życie, narodzone i nienarodzone zostało uczynione na święty obraz wszechmogącego Boga” – mówił Donald Trump.

„Marsze dla życia” odbywają się także w innych miastach USA w okolicach dnia 22 stycznia, kiedy przypada rocznica decyzji Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych z 1973 roku o legalizacji aborcji w całym kraju. Głosami siedmiu sędziów przeciwko dwóm zezwolił on na aborcję na terenie całego kraju.