D.Trump zapowiedział, że przekaże władzę w sposób uporządkowany

193
EPA-EFE/Erin Schaff / POOL

Prezydent USA Donald Trump zapowiedział, że 20 stycznia przekaże władzę swojemu następcy w sposób uporządkowany. Podkreślił przy tym, że nie zgadza się z wynikiem wyborów prezydenckich.

„Chociaż, całkowicie nie zgadzam się z wynikiem wyborów, a fakty potwierdzają, że mam rację, to 20 stycznia dojdzie do przekazania władzy w sposób uporządkowany” – czytamy w oświadczeniu opublikowanym na Twitterze rzecznika Białego Domu Dana Scavino. Prezydent Trump przypomniał, że jego działania to była „walka o to, aby zliczyć tylko głosy oddane zgodnie z prawem”. „Chociaż oznacza to koniec najwspanialszej pierwszej kadencji w historii amerykańskiej prezydenta, to dopiero początek naszej walki o to, aby ponownie uczynić Amerykę wielką!” – napisano w oświadczeniu.

Dziś Kongres USA potwierdził zwycięstwo Joe Biden w wyborach prezydenckich. Procedura liczenia głosów elektorskich została przerwana przez zwolenników prezydenta Trumpa, którzy wtargnęli do budynku Kongresu. Doszło do starć z policją, w których zginęły cztery osoby, a 14 funkcjonariuszy zostało rannych.