Do szkoły w New Jersey w maseczkach

88

Szkoły w New Jersey przywracają obowiązek noszenia maseczek. Wszystko przez rosnącą liczbę przypadków zakażenia Covid-19.

Jednym z pierwszych okręgów, które podjęły taką decyzję jest Metuchen School District, w którym odnotowano 26 zachorowań w ciągu ostatniego weekendu.

Decyzja ta spotkała się zarówno z aprobatą, jak i ogromną krytyką ze strony uczniów. Wielu z nich jest już zmęczonych pandemią i chce powrotu do normalności. Inni obawiają się o swoje zdrowie i uważają, że to dobry krok w kierunku ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa.

Podobne kroki podjął również okręg South Orange-Maplewood, gdzie w szkołach South Mountain Elementary i Clinton Elementary wykryto liczne zakażenia koronawirusem.

Obowiązek noszenia maseczek przywróciły także władze szkolne z Montclair, gdzie również odnotowano większą liczbę zakażeń.

Do przywrócenia niektórych obostrzeń pandemicznych, zachęca szkoły stanowa służba zdrowia. Zgodnie z danymi przekazanymi przez władze, aż pięć z sześciu regionów New Jersey jest obecnie uważanych za miejsca o wysokim ryzyku zakażenia koronawirusem.

Decyzje okręgów szkolnych, w których wprowadzono obowiązek noszenia maseczek poparł również gubernator Phil Murphy. Podkreślił, że jeżeli czują one potrzebę wprowadzenia takich przepisów, to są one jak najbardziej na miejscu.