Dobre szkoły w NJ i CT

261

Poziom edukacji szkołach publicznych to często główne kryterium, jakim kierują się rodziny dokonując wyboru miejsca zamieszkania. Cenną informacją dla nich będzie to, że szkolnictwo w dwóch stanach w rejonie nowojorskim uplasowało się wysoko w rankingu WalltetHub.

WalletHub – firma specjalizująca się w doradztwie finansowym – przeanalizowała poziom edukacji w szkołach publicznych we wszystkich stanach Ameryki pod kątem jakości i bezpieczeństwa. Tworząc ranking wzięto pod uwagę ogólne wyniki nauczania w całym stanie, skąd pochodzą i jakie są fundusze na szkoły, a także bezpieczeństwo, wielkość klas, wykształcenie nauczycieli i ich doświadczenie. Tak powstała lista najlepszych i najgorszych systemów szkolnictwa publicznego w USA.
W tym rankingu szkoły publiczne w New Jersey i Connecticut uplasowały się bardzo wysoko, zajmując, odpowiednio, drugie i trzecie miejsce w całym kraju.

Szkolnictwo w New Jersey zaklasyfikowało się wysoko dzięki dobrej jakości nauczania (1. miejsce w całym kraju) oraz bezpieczeństwa (11. miejsce). Connecticut natomiast postawiono na miejscu 3. pod względem jakości nauczania i 12. pod względem bezpieczeństwa w szkołach.
New Jersey dostało też wysokie noty za najniższy wskaźnik nieukończonej edukacji (2. miejsce w kraju), wysokie wyniki z matematyki (3. miejsce) oraz wysokie wyniki z czytania (2. miejsce).

Szkoły w Connecticut natomiast wyróżniają się pod względem wyników z ACT (1. miejsce w kraju) oraz wyników z czytania (4. miejsce).
Tymczasem szkolnictwo w sąsiednim stanie Nowy Jork już tak dobrze się nie plasuje w rankingu WalletHub. Ogólna jego ocena to pozycja 24., a to dzięki 23. miejscu pod względem jakości nauczania i 14. pod względem bezpieczeństwa.

Najlepsze szkoły publiczne znaleźć można, zdaniem ekspertów z WalletHub, w Massachusetts, a najgorsze – w Nowym Meksyku.