Donald Trump odwiedzi Drawsko Pomorskie?

173

Polsko-Amerykańskie Centrum Szkolenia Bojowego może wpłynąć na rozwój Drawska Pomorskiego. Burmistrz chwali obecność wojsk amerykańskich w regionie i nie ukrywa radości z nieoficjalnych informacji o wizycie amerykańskiego prezydenta na poligonie, do której ma dojść we wrześniu. 

Zgodnie z umową podpisaną w czerwcu przez prezydentów Andrzeja Dudę i Donalda Trumpa w Drawsku Pomorskim ma powstać Polsko-Amerykańskie Centrum Szkolenia Bojowego. Burmistrz Krzysztof Czerwiński mówi, że rozmowy na ten temat odbywają się na najwyższych szczeblach państwowych i oczekuje na pierwsze decyzje. Ale jak zaznacza, obecność amerykańskich wojsk pozytywnie wpływa na rozwój regionu. Wśród sektorów, które mogą skorzystać na obecności amerykańskich wojsk Krzysztof Czerwiński wylicza branżę spożywczą, turystyczną i restauracyjną. „Żołnierze korzystają z tego, co oferuje Drawsko i cały nasz region – mówi burmistrz Drawska Pomorskiego.

W rozmowie z Polskim Radiem Koszalin Krzysztof Czerwiński odniósł się także do informacji, że podczas wizyty w Polsce prezydent Donald Trump ma odwiedzić miejsca, w których przebywają amerykańscy żołnierze. Jego zdaniem ewentualna wizyta na poligonie w Drawsku byłaby historycznym wydarzeniem: „Byłaby to niesamowita nobilitacja dla miasta i dla regionu” – tłumaczy Krzysztof Czerwiński. Burmistrz podkreśla, że wizyta obu prezydentów nie została oficjalnie potwierdzona. „Oczywiście, jeżeli to by się potwierdziło, to z przyjemnością będziemy gościli prezydentów” – mówi burmistrz Drawska Pomorskiego.

W minionym tygodniu Drawsko Pomorskie odwiedził prezydent Andrzej Duda. W przemówieniu dziękował mieszkańcom za gościnność, jaką okazują wojskom sojuszniczym.