Donald Trump we wrześniu w Polsce?

243
INSTAGRAM

Z nieoficjalnych informacji wynika, że amerykański prezydent jest bliski podjęcia decyzji o wrześniowej wizycie w Polsce. Donald Trump miałby uświetnić uroczystości związane z 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej.

Dziennik “Rzeczpospolita” napisała, że zaproszenie dla prezydenta Donalda Trumpa na 1 września jest aktualne, a amerykański prezydent skłania się ku wizycie. Byłaby ona także okazją do ogłoszenia decyzji ws. zwiększonego zaangażowania wojskowego armii USA w Polsce. Z informacji gazety wynika, że jeżeli Donald Trump i Andrzej Duda w czasie wcześniejszej wizyty polskiego prezydenta w USA osiągną wstępne porozumienie, zniknie przeszkoda dla ogłoszenia przez Donalda Trumpa amerykańskiej inicjatywy wojskowej w Warszawie, w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak mówił w TVP Info, że na powstaniu Fortu Trump zyskałyby obie strony – Polska i USA. To będzie sukces, jak ocenił, wspólny sukces. “Wzmocnimy zdolności obronne naszego państwa, ale także sukces dla Stanów Zjednoczonych, dlatego że sfera wolnego świata jest umocniona właśnie w relacjach polsko-amerykańskich, w relacjach w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego” – powiedział szef MON.