Drastyczny wzrost zakażeń w prowincji Hubei

70
Foto: EPA

Liczba osób zarażonych korona wirusem w Chinach wzrosła do blisko 60 tysięcy. Liczba osób zmarłych z tego powodu – do około 1400.

Tylko w środę w prowincji Hubei – gdzie znajduje się epicentrum zakażenia – wykryto prawie 15 tysięcy jego nowych przypadków. To o 10 razy więcej takich zdarzeń niż we wtorek.

Władze Państwa Środka poinformowały również, że dla klinicznego diagnozowania choroby będą częściej stosowały radiogram klatki piersiowej w miejsce standardowego testu nukleinowego. Ma to pozwolić na szybsze diagnozowanie zakażenia.

Zdaniem Pekinu szczyt kryzysu przypadnie jeszcze w tym miesiącu, ale przedstawiciele Światowej Organizacji Zdrowia, którzy spotkali się w Genewie przestrzegają przed nadmiernym optymizmem. „Jest zdecydowanie za wcześnie, aby własnie teraz przewidywać początek, środek lub koniec tej epidemii” – powiedział Michael Ryan, szef programu WHO ds. ratunkowych.

Kwarantanną objęty jest obszar zamieszkany przez 56 milionów ludzi.Na całym świecie liczba zarażeń przekroczyła 60 tysięcy. Obecność wirusa potwierdzono w 26 krajach na całym świecie, w tym w dziewięciu – europejskich.