Duda 2020

160

Andrzej Duda oficjalnie zainaugurował swoją kampanię wyborczą. Ubiegającemu się o reelekcję prezydentowi poparcia udzieliło Prawo i Sprawiedliwość. 

W trakcie konwencji w warszawskiej Hali Expo Andrzej Duda mówił, że będzie ona ukierunkowana na spotkania z Polakami i wsłuchiwanie się w ich potrzeby. Zaprosił Polaków do rozmów. 

Prezydent podkreślał, że zależy mu na spotykaniu się z rodakami tam, gdzie mieszkają – tam, gdzie toczy się ich życie, ponieważ zależy mu na wysłuchaniu ich głosu i poznaniu trosk, problemów i potrzeb. Zaznaczył, że jest dla niego ważne w codziennej pracy. „To jest podstawowy element dla mnie. Ja sobie nie wyobrażam innego sposobu pełnienia służby prezydenckiej niż ten, który jest przede wszystkim skupiony właśnie na tych spotkaniach” – mówił prezydent. 

Zapowiedział, że wkrótce wyruszy „dudabusem” na spotkania z wyborcami w całej Polsce. Podkreślał, że będzie wdzięczny za każdą obecność, a także za każdą uwagę i krytykę, bo – jak mówił – „każda krytyka jest ważna, gdyż pozwala naprawiać Rzeczpospolitą i pozwala robić to, co rzeczywiście jest istotne dla ludzi”. 

Prezydent zwrócił uwagę, że w trakcie jego kadencji Polska pod wieloma względami zmieniła się na lepsze. Wśród nich wymienił to, że wielu młodych ludzi wraca do Polski z emigracji, a wyjazdy są z wyboru, podyktowane chęcią rozwoju, a nie koniecznością ekonomiczną. Zaznaczył jednak, że proces zmian w Polsce musi być kontynuowany, ponieważ do doskonałości i silnej pozycji na rynku europejskim i światowym jest jeszcze daleko. Dodał, że jeszcze nie wszystkich tych pozytywnych zmian udało nam się dokonać. W ich właśnie sprawie Andrzej Duda spotyka się z rodakami i z nimi rozmawia. Jednocześnie prezydent zauważył, że „nie wszyscy są zadowoleni” ze zmian, które dokonują się w Polsce”.

Prezydent liczy, że walka o urząd prezydenta przebiegnie w duchu kulturalnego sporu politycznego. Przypominał, że apelował już do swoich konkurentów o panowanie nad emocjami – o prowadzenie uczciwej kampanii, a także „o to żebyśmy zachowali się w taki sposób, by szanować godność drugiego człowieka, drugiego kandydata”. „Proszę o to także i was wszystkich – pokażmy, że można z klasą prowadzić politykę nawet jeżeli jest to polityczny spór. To niezwykle ważne. Proszę o to, żebyśmy te standardy wyznaczali” – apelował Andrzej Duda.