Duda spotka się z Pencem

122
Prezydent.pl

W poniedziałek 2 września dojdzie do spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z wiceprezydentem USA Mike’m Pencem. Po tym jak Donald Trump odłożył wizytę w Polsce i zapowiedział wysłanie do Warszawy swojego zastępcy, nie było pewne, czy dojdzie do dwustronnego spotkania.

Wczoraj wieczorem prezydent Donald Trump poinformował, że ze względu na huragan na Florydzie odkłada wizytę w Polsce. “Aby upewnić się, że wszystkie siły rządu federalnego są skoncentrowane na nadchodzącym huraganie, zdecydowałem wysłać naszego wiceprezydenta, Mike’a Pence’a, do Polski w ten weekend w moim zastępstwie” – poinformował prezydent Stanów Zjednoczonych.

Pierwotnie Donald Trump miał wziąć udział w planowanych na niedzielę uroczystościach w Warszawie z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. To właśnie tam Stany Zjednoczone będzie reprezentował Mike Pence, który zamiast Donalda Trumpa wygłosi przemówienie. Następnego dnia, w poniedziałek, Donald Trump miał zapowiadane spotkanie bilateralne z Andrzejem Dudą, które po przełożeniu wizyty w Polsce stanęło pod znakiem zapytania.

Dziś przed południem zapadła decyzja, że w poniedziałek dojdzie do spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z Mike’m Pencem. Nie wiadomo jeszcze, czy politycy spotkają się w tych samych godzinach w których pierwotnie planowano rozmowy prezydentów i czego dokładnie będą dotyczyć rozmowy polityków Duda-Pence.
Najprawdopodobniej wiceprezydent Mike Pence przyjedzie do Polski wraz ze swoją żoną, Karen.