Elon Musk zaprzecza oskarżeniom o molestowanie seksualne

77
Elon Musk Elon Musk Opens Tesla's Chinese Plant As Era Of Real Competition Begins Elon Musk, chief executive officer of Tesla Inc, at the Axel Springer Award 2020. Photographer: Liesa Johannssen-Koppitz/Bloomberg

Dyrektor generalny koncernów Tesla i SpaceX Elon Musk uznał za “całkowicie nieprawdziwe” zarzuty, że w 2016 roku molestował seksualnie stewardessę na pokładzie prywatnego odrzutowca.

“Mam wyzwanie dla tej kłamczuchy, która twierdzi, że jej znajoma widziała mnie +obnażonego+: opisz tylko jedną rzecz, cokolwiek (blizny, tatuaże, …), co nie jest znane opinii publicznej. Nie będzie w stanie tego zrobić, bo to się nigdy nie wydarzyło” – napisał w piątek Musk na Twitterze.

Nastąpiło to po tym, kiedy „Business Insider” podał, że w 2018 roku SpaceX zapłacił ćwierć miliona dolarów w ramach ugody stewardessie SpaceX. Zarzuciła ona Muskowi niewłaściwe zachowanie seksualne. Stewardessa oskarżyła Muska m.in. o obnażanie się przed nią i oferowanie kupna konia w zamian za masaż erotyczny.

“Jeśli byłbym skłonny do molestowania seksualnego, to jest mało prawdopodobne, że wyszłoby to na jaw po raz pierwszy w całej mojej 30-letniej karierze” – powiedział Musk w wywiadzie dla „Business Insider”.

Nazwał atak mediów “politycznie umotywowaną nagonką”. Wiązał to z zapowiedzią “głosowania na Republikanów” oraz z próbą przejęcia Twittera, którą “wstrzymał” – zauważyła telewizja CNN.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

ad/ ap/