Festiwal Książki powraca na Brooklyn

68

Największy darmowy festiwal literacki w mieście, odbywający się co roku na Brooklynie, ale obejmujący wydarzenia w całym mieście, tej jesieni zmieni swoją nieco zmieni swój format. Oferował będzie jeszcze więcej wydarzeń niż w zeszłym roku.

Brooklyn Book Festival odbędzie się od 25 września do 3 października w Downtown Brooklyn. Zaplanowano wydarzenia zarówno na żywo, jak i online. Jest to hybrydowy format, który sprawdził się w przypadku ubiegłorocznej edycji i organizatorzy postanowili go utrzymać.

W tym roku program zawiera jednak znacznie więcej wydarzeń na żywo. Elementy wirtualne natomiast, pozwalają dotrzeć nie tylko do mieszkańców Nowego Jorku, ale także do całych Stanów Zjednoczonych, a nawet do innych państw. Festiwal łączy w ten sposób autorów i fanów literatury z całego świata.

Dokładny harmonogram festiwalu nie jest jeszcze znany. Póki co wiemy, że 1 października będzie „Dniem Dziecka” i w całości poświęcony będzie książkom przeznaczonym dla najmłodszych.

Następnego dnia Downtown Brooklyn zamieni się w wielki targ książki, na którym nie tylko kupimy interesujące nas wydawnictwa, ale także przeczytamy je na przygotowanych miejscach przed Brooklyn Borough Hall. Przez cały czas trwania festiwalu będą odbywały się także poboczne wydarzenia, takie jak odczyty poezji i panele autorskie.

Brooklyn Book Festival towarzyszy nam już od 2006 roku. Za każdym razem biorą w nim udział setki autorów oraz tysiące czytelników.