Gwiazda „Gotowych na wszystko” trafi do więzienia. Na dwa tygodnie

267
EPA-EFE/CJ GUNTHER

Popularna amerykańska aktorka Felicity Huffman, jedna z głównych bohaterek serialu „Gotowe na wszystko” usłyszała wyrok w głośniej sprawie łapówkarskiej. Sąd skazał aktorkę na 2 tygodnie więzienia. Będzie też musiała zapłacić grzywnę w wysokości 30 tys. dolarów i odpracować społecznie 250 godzin. 

Wyrok sądu w Bostonie to kara za wręczenie 15 tysięcy dolarów łapówki w zamian za pomoc w przyjęciu córki, 19-letniej Sophie na studia. Chodziło o preferencje, między innymi dłuższy czas, podczas zdawania testu kwalifikacyjnego, który otwiera drzwi do elitarnych uczelni, takich jak Yale. „Jestem zawstydzona tym, co zrobiłam. Po prostu chciałam być dobrą matką  – pisała aktorka w liście skierowanym do sędziego. – Przede wszystkim jednak chciałabym przeprosić uczniów, którzy musieli ciężko zapracować na swoje miejsce na studiach, a ich rodzice ponieśli ogromne poświęcenia, by im to umożliwić” – stwierdziła gwiazda. 56-letnia rozpocznie odsiadywanie wyroku 25 października. Nie jest wiadomo, w którym zakładzie karnym. „Akceptuje dzisiejszą decyzję sądu bez zastrzeżeń. Złamałam prawo i przyznaję się do tego. Nie ma usprawiedliwienia na moje działanie. Jeszcze raz chciałabym przeprosić moją córkę, męża i całą rodzinę” – oświadczyła aktorka. „Mam nadzieje, że moje czyny zostaną wybaczone” – dodała.

Na wyrok czeka inna amerykańska gwiazda Lori Loughlin, znana z roli Becky w serialu „Pełna chata”. Wraz z mężem, miała przekazać łapówkę w wysokości 500 tysięcy dolarów w zamian za przyjęcie dwójki dzieci na jedną z uczelni. Loughlin nie przyznaje się do zarzucanych czynów. Ona i Huffman to jedne z wielu osób, uwikłanych w skandal łapówkarski dotyczący przyjęcia dziecka na studia. FBI dysponuje dowodami, z których wynika, że co najmniej 50 wpływowych osób płaciło łapówki, by ich dzieci mogły studiować na elitarnych uczelniach, takie jak Yale czy Stanford.