Herla – naturalna rewolucja wśród kosmetyków

912

Ich misją jest odkrywanie tajemnic natury i wykorzystywanie ich do pielęgnacji oraz zachowania piękna skóry. Dzięki zastosowaniu naturalnych składników pochodzących z różnych części świata oraz sprawdzonych metod i receptur produkują kosmetyki posiadające najwyższe międzynarodowe standardy.

Babcia i wnuczka – Krystyna i Natalia Bednarek – stworzyły nową markę produktów pielęgnacyjnych o nazwie Herla, które od kilku miesięcy dostępne są także w Stanach Zjednoczonych.

Herla to marka naturalnych kosmetyków pielęgnacyjnych, łączących najnowsze osiągnięcia nauki z bogactwem najcenniejszych składników naturalnych. Poprzez innowacyjne receptury, najwyższą jakość oraz potwierdzoną skuteczność produkty firmy Herla pomagają kobietom wyglądać pięknie i czuć się pięknymi.

Jej kosmetyki są przeznaczone dla osób, które cenią bezpieczeństwo, komfort i siłę naturalnych składników. Tworzone są z myślą o kobietach i powstają dzięki współpracy kobiet, które najlepiej rozumieją oraz odczuwają potrzeby związane z zachowaniem ich piękna i zdrowia, a także świadomego życia w harmonii z otaczającym środowiskiem naturalnym.

Firma Herla to także przykład świetnej kooperacji pokoleniowej, bowiem została stworzona i jest prowadzona przez babcię i wnuczkę Krystynę i Natalię Bednarek, które świetnie się rozumieją zarówno na płaszczyźnie zawodowej, jak i prywatno-rodzinnej. Dzięki temu mają szersze spojrzenie na zapotrzebowanie rynku kosmetycznego, a także na sposób prowadzenia biznesu.

Produkty firmy Herla przeznaczone są dla kobiet o różnych rodzajach i kolorach skóry / Foto: ARCHIWUM FIRMY HERLA

BABCIA I WNUCZKA
„Moja relacja z babcią jest bardzo dobra od samego dzieciństwa. Może zabrzmi to dziwnie, ale jesteśmy przyjaciółkami i mamy podobne podejście do biznesu oraz do życia. Ona jest skoncentrowana na karierze związanej z jej pasją, a poza tym lubi tworzyć coś dla innych i chętnie wspiera kobiety, starając się zapewnić im odpowiedni rozwój w naszej firmie. I to wszystko jest również zbieżne z moją postawą” – opowiada Natalia Bednarek.

Współzałożycielka firmy kosmetycznej Herla dodaje, że fakt, iż wraz z babcią reprezentują dwa różne pokolenia, pozwala im spojrzeć na biznes z różnej perspektywy, a także świetnie się uzupełniać.

Jej babcia odpowiedzialna jest za produkcję i rozwój, natomiast ona zajmuje się promocją i marketingiem. Obie kochają podróże i piękno natury. Dlatego też kosmetyki, których produkcji się podjęły, łączą w sobie oba elementy.

Produkty firmy Herla przeznaczone są dla kobiet o różnych rodzajach i kolorach skóry / Foto: ARCHIWUM FIRMY HERLA

GENEZA FIRMY
„Pomysł na stworzenie naszej firmy został zainspirowany podróżami babci, która uwielbia wyprawy po świecie i poznawanie innych kultur” – podkreśla Natalia.

Podczas odwiedzania różnych rejonów świata Krystyna Bednarek zwracała uwagę na styl życia tamtejszych kobiet, a także poznawała i zbierała lokalne surowce kosmetyczne, posiadające unikatowe i lecznicze właściwości. W końcu postanowiła wykorzystać zdobytą wiedzę na temat naturalnych składników i roślin oraz receptur sprawdzonych przez wiele pokoleń ludzi żyjących w różnych krajach.

Efektem tego jest firma Herla, wytwarzająca kosmetyki łączące w sobie najbardziej wartościowe właściwości tzw. czystych roślin i surowców. Jednak zanim pani Krystyna zdecydowała się na rozpoczęcie produkcji swojej linii kosmetyków, wcześniej przez wiele lat pracowała w przemyśle chemicznym.

Przez całą swoją karierę zawodową dąży do ograniczenia szkodliwego wpływu produktów chemicznych, wykorzystywanych przez przemysł, na środowisko naturalne. Od 2013 roku prowadzi także działalność gospodarczą, polegającą na dystrybucji surowców naturalnych służących do produkcji kosmetyków innym polskim i europejskim koncernom.

„Proces związany z powstaniem naszej firmy, zastrzeżeniem znaku oraz opracowywaniem i testowaniem produktów trwał kilka lat” – wyjaśnia Natalia.

Wnuczka pani Krystyny w ostatnich latach ukończyła w School of Visual Arts na Manhattanie studia związane z tzw. brandingiem, czyli budowaniem świadomości marki, a także kreowaniem i utrwalaniem wśród konsumentów faktu jej istnienia oraz pozytywnego wizerunku. Z kolei pracując dla różnych agencji przy promocji znanych światowych firm zdobyła również praktyczne doświadczenie z tym związane. To dzięki niej firma Herla – która od kilku lat działa w Polsce – skoncentrowała się głównie na rynku amerykańskim, który jest furtką na cały świat.

„Sprzedajemy kosmetyki także w Polsce, ponieważ nasze laboratorium mieści się w Łodzi. Jednak doszłyśmy do wniosku, że jeżeli uda nam się zaistnieć wśród Amerykanów, to będzie nam łatwiej wejść później z naszymi kosmetykami do innych krajów” – wyjaśnia Natalia, która od 5 lat mieszka w Nowym Jorku.

Współzałożycielka firmy zapewnia, że ich produkty są wysokiej jakości, a w dodatku są wytwarzane z tzw. czystych składników.

„W Stanach Zjednoczonych konsumenci są coraz bardziej świadomi i zwracają dużą uwagę na to, co aplikują na swoją skórę, przez co cały czas rośnie zapotrzebowanie na naturalne produkty. W dodatku z przewidywań i trendów wynika, że dzięki temu mamy dużą szansę na zaistnienie na tutejszym rynku” – prognozuje nasza rozmówczyni.

Nazwa firmy Herla, a tym samym całej serii kosmetyków przez nią produkowanych, podkreśla znaczenie i rolę kobiet, dlatego związana jest ze słowem „her”, do którego dodano końcówkę „la”.

„Nazwa jest trochę feministyczna i kobieca, ale to dlatego, że nasze kosmetyki są tworzone przez kobiety i dla kobiet. Stąd słowo ‚her’ w ich nazwie” – wyjaśnia Natalia.

Kosmetyki firmy Herla są produkowane przez kobiety i dla kobiet / Foto: ARCHIWUM FIRMY HERLA

PRODUKCJA
Kosmetyki firmy Herla są produkowane w Polsce, w dodatku w laboratorium znajdującym się w Łodzi zatrudnione są tylko kobiety. W jej ofercie są głównie kremy i maski, które przechodzą odpowiednie testy związane z bezpieczeństwem i efektywnością oddziaływania na skórę. W tym celu firma współpracuje z uniwersytetami oraz instytutami badawczymi.

Wszystkie produkty są atestowane i potwierdzone dermatologicznie.

„Przeprowadzamy także testy z konsumentami, podczas których efekty działania naszych produktów – po używaniu ich przez cztery tygodnie – ocenia zarówno profesjonalna kosmetyczka, jak i dany klient” – opowiada Natalia Bednarek.

Współwłaścicielka firmy dodaje, że zazwyczaj są one przeprowadzane na 20-osobowej grupie kobiet o różnych rodzajach skóry i w różnym wieku. Taki proces zajmuje dosyć długi czas, ale dzięki temu firma ma pewność, że każdy kosmetyk spełnia wszelkie wymogi i oczekiwania.

„Przy ich produkcji wykorzystujemy sekrety piękna i wiedzę, jaką na ten temat zdobyła przez lata moja babcia” – podkreśla nasza rozmówczyni, która także zwraca uwagę na hermetyczne i szklane opakowania, gwarantujące najwyższą jakość i poziom bezpieczeństwa. Ma to związek z tym, że plastik wchodzi w różne reakcje chemiczne z produktem, który w nim się znajduje, a także przenika w jego zapach.

„Mamy tylko trzy produkty w plastikowych opakowaniach, jest to peeling do twarzy oraz dwa tonery. Są to duże butelki ze specjalnego plastiku przeznaczonego do recyklingu” – zapewnia Natalia.

Produkty firmy Herla przeznaczone są dla kobiet o różnych rodzajach i kolorach skóry / Foto: ARCHIWUM FIRMY HERLA

PRODUKTY I BESTSELLERY
Firma kosmetyczna Herla skupia się głównie na produktach służących do pielęgnacji twarzy.

„Przyświeca nam filozofia związana z tym, żeby przekonać kobiety do zwracania większej uwagi na pielęgnację skóry, ponieważ dzięki temu nie będzie im potrzebny make-up, a przynajmniej będą go mogły mocno ograniczyć” – podkreśla Natalia Bednarek.

Obecnie Herla oferuje trzy linie kosmetyków: „Kakadu plum”, „Damask rose” i „Gold supreme”.

Każda z nich ma inne właściwości, jednak wszystkie trzy serie odpowiadają na problemy skóry młodej i starszej. Zapobiegają suchości, zmarszczkom, przebarwieniom, matowości i utracie jędrności, a także chronią przed zanieczyszczeniami. Dzięki temu kobiety w każdym wieku są w stanie dopasować je do własnych potrzeb i oczekiwań.

Linia „Kakadu plum (Śliwka kakadu)” przeznaczona jest dla młodej skóry i cery. Zawiera dużo energetyzującej witaminy C, zapewniającej intensywne nawilżanie i ochronę przed zanieczyszczeniami środowiska miejskiego.

Kosmetyki serii „Kakadu plum (Śliwka kakadu)” przeznaczone są dla młodej skóry i cery oraz zawierają dużo energetyzującej witaminy C, zapewniającej intensywne nawilżanie i ochronę przed zanieczyszczeniami środowiska miejskiego / Foto: ARCHIWUM FIRMY HERLA

Seria „Damask rose (Róża damasceńska)” prócz nawilżania skóry odżywia ją i zapobiega przedwczesnemu starzeniu się, a poza tym powoduje jej wygładzanie, regenerację i odnawianie.

Kosmetyki serii „Damask rose (Róża damasceńska)” nawilżają i odżywią skórę oraz zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się, a także powodują jej wygładzanie, regenerację i odnawianie / Foto: ARCHIWUM FIRMY HERLA

Z kolei „Gold supreme (24-karatowe złoto)” to linia kosmetyków liftingujących i rewitalizujących oraz zapobiegających starzeniu się skóry i pojawianiu się zmarszczek. Linia ta stworzona jest, by odmłodzić i ożywić dojrzałą lub uszkodzoną skórę.

Jeśli chodzi o rodzaje produktów, to firma Herla oferuje kremy do twarzy na dzień i na noc oraz krem i żel pod oczy (w zależności od linii), maski eksfoliujące (seria różana), nawilżające, detoksykujące i rewitalizujące (seria złota), toner, wodę micelarną (seria różana), a także peeling do twarzy (seria kakadu plum).

Kosmetyki serii „Gold supreme (24-karatowe złoto)” posiadają właściwości liftingujące i rewitalizujące oraz zapobiegające starzeniu się skóry i pojawianiu się zmarszczek / Foto: ARCHIWUM FIRMY HERLA

Jak zapewnia Natalia Bednarek, najpopularniejsze obecnie produkty firmy Herla to: krem na dzień i na noc z serii różanej oraz krem z serii złotej.

„W skład kosmetyków wchodzi wiele naturalnych składników, jednak nazwa serii związana jest z dominującym składnikiem i związanym z odkrytym przez nas sekretem piękna” – podkreśla współzałożycielka firmy. – Dzięki recepturom, jakie babcia poznała podczas swoich podróży po świecie, mogła ona stworzyć kosmetyki bogate w naturalne składniki z różnych krajów”.

Produkty firmy Herla przeznaczone są dla kobiet o różnych rodzajach i kolorach skóry / Foto: ARCHIWUM FIRMY HERLA

DYSTRYBUCJA W USA
W Stanach Zjednoczonych kosmetyki firmy Herla są dostępne od czterech miesięcy, ale pojawienie się jej na amerykańskim rynku poprzedzone było długimi przygotowaniami. Na razie dystrybucja produktów polskiej firmy odbywa się tylko poprzez internet (www.herlabeauty.com), ale niebawem powinny pojawić się także w dużych sieciach handlowych.

„Obecnie skupiamy się na promocji w mediach społecznościowych i internecie oraz budowaniu sieci konsumenckiej wokół naszej marki poprzez wpływowych influencerów – podkreśla nasza rozmówczyni. – Powoli zaczynamy się także skupiać na sprzedaży detalicznej i w przyszłym roku powinniśmy być już dostępni w sklepach i salonach. Naszym celem jest Sephora i Ulta Beauty, a także niektóre mniejsze sieci handlowe” – zdradza Natalia Bednarek dodając, że Herla niebawem pojawi się także na targach kosmetycznych Cosmoprof w Las Vegas oraz na Indie Beauty Expo w Nowym Jorku.

Okazuje się, że mimo iż produkcja kosmetyków naturalnych nie jest tania (co związane jest z wysokim kosztem pozyskania surowców i dużą zawartością tzw. czystych składników botanicznych), to firma Herla oferuje je w przystępnych cenach.

„Nasze produkty mają od 14 do 19 botanicznych surowców naturalnych, i jest ich o wiele więcej niż w kosmetykach większości istniejących marek na rynku. Mimo tego ich cena jest bardzo umiarkowana oraz dostępna dla każdego i wynosi od 32 do 65 dolarów. Przystępne ceny udaje nam się uzyskać dzięki optymalizacji kosztów i zastosowaniu nowoczesnych metod produkcji” – wyjaśnia Natalia i dodaje, że ich produkty nie tylko są zróżnicowane cenowo, ale także są przeznaczone dla kobiet o różnych rodzajach i kolorach skóry.

***********

Kosmetyki firmy Herla można nabyć poprzez stronę www.herlabeauty.com i na na portalu Amazon Prime

Więcej informacji na temat firmy Herla można znaleźć na:
www.herlabeauty.com
– Instagram: herlabeauty