J. Kaczyński: Musimy wygrać po to, żeby obronić Polskę

145
EPA-EFE/WOJCIECH OLKUSNIK POLAND OUT
Jarosław Kaczyński powiedział, że nadchodzące wybory parlamentarne będą najważniejsze od 1989 roku. Na XIV Zjeździe Klubów Gazety Polskiej w Spale prezes Prawa i Sprawiedliwości przekonywał, że zwycięstwo jego partii w wyborach do Sejmu i Senatu będzie gwarancją zachowania przez Polskę unitarnej formy państwa oraz obrony tradycyjnych wartości.

Polityk zaapelował o zaangażowanie w te wybory i powiedział, że jest to patriotyczny obowiązek. “Musimy wygrać po to, żeby obronić Polskę oraz po to, by wykorzystać instytucjonalny potencjał Polski” – mówił Jarosław Kaczyński. Dodał, że w kampanii najbardziej efektywne są osobiste spotkania z wyborcami i przekonywanie nawet niewielkich grup ludzi.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział w Spale, że głównym sensem nadchodzącej kampanii wyborczej będzie prawdopodobnie walka z hejtem i nieprawdą. Jarosław Kaczyński mówił, że jednym z powodów przegrania przez jego formację wyborów w 2007 roku było – w jego ocenie – wmawianie społeczeństwu przez przeciwników, że za wszystkim, co złe, stoi PiS. Podkreślił, że członkowie i sympatycy partii muszą walczyć z fałszywymi informacjami. “Jeśli społeczeństwo utrzyma to przeświadczenie, które wynika z badań – a bezwzględna większość uważa, że Prawo i Sprawiedliwość powinno rządzić przynajmniej jeszcze w następnej kadencji – to nie ma żadnej wątpliwości, że zwyciężymy” – powiedział lider rządzącego ugrupowania.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości dodał, że w kampanii parlamentarnej należy się również skupić na pokazywaniu wyborcom pozytywnych zmian, jakie zaszły w Polsce w ostatnich latach oraz perspektywy, co można jeszcze poprawić. Jarosław Kaczyński poinformował, że na początku lipca odbędzie się konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach, choć zaznaczył, ze program partii zostanie oficjalnie ogłoszony później.

Na XIV Zjeździe Klubów Gazety Polskiej Jarosław Kaczyński zapowiedział, że na cele społeczne popłynie łącznie z budżetu państwa ponad 80 miliardów złotych rocznie. Zastrzegł, że kwota ta uwzględnia rozwiązania z tak zwanej nowej piątki PiS. “To nie jest polityka socjalna, to jest polityka społeczna” – przekonywał Jarosław Kaczyński.