Jutro we Włocławku akcja modlitewna „Polska pod Krzyżem”

104

Niemal 40 tysięcy osób już zarejestrowało się na akcję modlitewną „Polska pod Krzyżem”, która odbędzie się jutro we Włocławku. Wydarzenie ewangelizacyjne na lotnisku w Kruszynie zorganizowano w święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

Zebrani będą się modlić i słuchać konferencji. Główną Mszę Świętą celebrować będzie biskup włocławski Wiesław Mering. Jak podkreśla, chrześcijanie mają prawo uzewnętrzniać swoją wiarę. „Potrzebujemy tego typu spotkań i manifestacji wiary. Nie robimy tego, by kogokolwiek upokorzyć czy poniżyć. Robimy to, by poczuć też pewną naszą siłę” – powiedział biskup Mering.

Spotkanie „Polska pod Krzyżem” jest otwarte, organizatorzy spodziewają się ponad 100 tysięcy wiernych. W inicjatywie uczestniczą oficjalnie diecezje włocławska, szczecińsko-kamieńska, zielonogórsko-gorzowska, krakowska, ełcka i łomżyńska. Wiele innych zaprasza wiernych do modlitwy w ramach wydarzenia lub w łączności z nim. Taka modlitwa będzie zorganizowana w ponad 900 miejscach w całej Polsce a także wielu innych krajach świata.