Kaczyński: Idziemy dobrą drogą, celem sprawiedliwa Polska

94

Jarosław Kaczyński powiedział, że obóz rządzący idzie dobrą drogą, a celem jest sprawiedliwa Polska. Podczas regionalnej konwencji Prawa i Sprawiedliwości we Wrocławiu podkreślił, że jego partia przestrzega Konstytucji, a nadchodzące wybory będą próbą i weryfikacją dla rządzących.

Prezes PiS wymienił dotychczasowe osiągnięcia rządów tej partii – w tym między innymi obniżenie wieku emerytalnego, korzyści wynikające z programu 500 Plus i programu darmowych leków dla seniorów. Przypomniał o kolejnych propozycjach programowych partii, tak zwanej “nowej piątce”, która ma stanowić fundament dla kontynuowania dobrej drogi, którą idzie obóz rządzący. “Ta dobra droga do sprawiedliwej Polski to droga dla Polaków, to droga poprawy ich losu, droga prawdziwej, dobrze rozumianej europeizacji Polski” – mówił prezes PiS.

Przekonywał, że jeśli ta droga nie będzie kontynuowana, dotychczasowe dokonania rządów Prawa i Sprawiedliwości zostaną zniszczone. “Nasi przeciwnicy z całą pewnością, nawet gdyby chcieli, nie potrafią tej drogi kontynuować. Ale nie chcą, mówią, że nie chcą, mówią, że mają zamiar to wszystko zmienić, zniszczyć naszą politykę społeczną, zniszczyć także – bo to też mówią – polską demokrację” – mówił Jarosław Kaczyński.

Zaapelował do członków PiS, by nadal pracowali na rzecz Polaków. “Nie dajmy się niczym uśpić. Dziś mamy kolejny dobry sondaż, ale to nie sondaże zwyciężają w wyborach. To my możemy zwyciężyć, jeśli będziemy bardzo ciężko pracować” – podkreślił prezes PiS.
Jarosław Kaczyński zachęcił polityków PiS, by przekonywali Polaków, że jego ugrupowanie praktykuje demokrację i przestrzega Konstytucji. “Chodzi o to, żeby wiedzieli to także Polacy, żeby wiedzieli o tym, że nie ma tak naprawdę żadnego przeciwwskazania ku temu, żeby głosować na PiS, na Zjednoczoną Prawicę” – podkreślał. Dodawał, że okres kampanii to czas najwyższego wysiłku, determinacji i pracy, które mają zagwarantować zwycięstwo w wyborach.

Regionalna konwencja PiS przed wyborami do Parlamentu Europejskiego była trzecią z cyklu. Poprzednie odbyły się w Rzeszowie i Katowicach. Łącznie ma być ich 13 – w każdym z okręgów wyborczych.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja.