Karty debetowe w ramach pomocy rządowej

1852

IRS i Departament Skarbu wypłacają ostatnią transzę pomocy finansowej dla Amerykanów. Na początku 1200 dol. było przelewane bezpośrednio na konta podatników, później wysyłane były czeki, a teraz karty debetowe. Problem w tym, że są wkładane do zwykłych białych kopert, które część osób może mylić z niechcianą pocztą i wyrzucać je do kosza.  

Większość osób, które mają legalny numer Social Security dostało już rządowe wsparcie wynoszące maksymalnie 1200 dol. na osobę. Pieniądze były przelewane bezpośrednio na konta podatników lub wysyłany był czek na adres jakim dysponował urząd podatkowy. Ok. 4 mln osób ma dostać przedpłacone karty debetowe. Można za ich pomocą wybrać pieniądze z bankomatu (maksymalnie 1000 dol. jednego dnia) lub zapłacić na przykład za zakupy w sklepie. Jak podaje portal NBC News, problemem może być to, że karty debetowe umieszczane są w kopertach z napisem „Money Network Cardholder Services” i nie są opatrzone żadnymi oznaczeniami federalnymi. Wielu odbiorców myli je z niechcianą pocztą i wyrzuca koperty do kosza. Kartę przed użyciem należy aktywować. Można to zrobić przez Internet lub telefonicznie. Jedno gospodarstwo domowe otrzyma tylko jedną kartę. Jeśli zamieszkują w nim dwie osoby dorosłe i dwoje dzieci to na karcie będzie maksymalnie 3400 dol.

Sposób aktywacji karty: przez Interent na stronie EIPCard.com lub należy zadzwonić pod numer 1-800-240-8100 (TTY: 1-800-241-9100), następnie podać swoje imię i nazwisko, adres i numer ubezpieczenia społecznego. Następnie utworzyć 4-cyfrowy kod PIN, aby można było wybrać gotówkę z bankomatu.