Katastrofa lotnicza na Hawajach

274

Dziewięć osób zginęło na Hawajach w wyniku katastrofy małego samolotu. Dwusilnikowa maszyna rozbiła się chwilę po starcie z niewielkiego lotniska, a następnie stanęła w płomieniach.

Samolot Beechcraft 65 King Air był wykorzystywany do skoków spadochronowych. Sześć ofiar, to członkowie załogi, a trzy, to pasażerowie.
Szef straży pożarnej w Honolulu Manuel Neves powiedział, że po przyjechaniu na miejsce strażacy zobaczyli samolot pogrążony w płomieniach. Dym był widoczny z odległości wielu kilometrów. Strażacy, którzy przybyli na miejsce jako pierwsi ugasili ogień.

To jeden z najbardziej tragicznych wypadków lotniczych na Hawajach. W 1981 roku w Pearl Harbor rozbiła się maszyna, na której pokładzie było jedenastu spadochroniarzy. W 1987 roku taksówka powietrzna wpadła do wody. Zginęło osiem osób. W 1992 roku w górzystym terenie doszło do katastrofy samolotu turystycznego. Na pokładzie było dziewięć osób. Z kolei w 2016 roku w wyniku katastrofy dwóch śmigłowców wojskowych zginęło dwunastu żołnierzy.