Kolejne przypadki zarażenia

236
EPA-EFE/FRANCK ROBICHON

Na wycieczkowcu „Diamond Princess” wykryto zakażenie koronawirusem u kolejnych 99 osób. Na zacumowanym u wejścia do portu w Jokohamie statku trwa kwarantanna. W sumie spośród 3700 pasażerów i członków załogi na statku zachorowały 454 osoby.  

O kolejnym, znaczącym wzroście liczby zakażonych na „Diamond Princess” informują japońskie media. Według najnowszych informacji wykryto kolejne 99 przypadków zarażeń zarówno pośród załogi jak i pasażerów. Dziś do Stanów Zjednoczonych odleciała grupa ponad 300 obywateli USA, pasażerów wycieczkowca. Amerykańskie władze poinformowały, że u 14 osób wykryto patogen. Wszystkie osoby ewakuowane do USA będą musiały przejść kolejną, 14 dniową kwarantannę. Tymczasem kwarantanna na „Diamond Princess” miała zakończyć się we środę. 

Tymczasem już 1770 osób zmarło w Chinach w wyniku zarażenia koronawirusem – podała Narodowa Komisja Zdrowia w Pekinie. W całych Chinach odnotowano ponad 70,500 przypadków zakażenia patogenem, większość w prowincji Hubei. Ze względu na epidemię w Państwie Środka po tradycyjnych świętach noworocznych wciąż nie doszło do szczytu powrotów Chińczyków do swoich miejsc pracy. Z tego powodu władze Pekinu nakazały, aby każda osoba. przybywająca do chińskiej stolicy w najbliższym czasie poddana była dwutygodniowej kwarantannie.