Kraków zorganizuje Igrzyska Europejskie w 2023 roku

124
FOTO: EPA

Polska zorganizuje III Igrzyska Europejskie, które odbędą się w 2023 roku. Taką decyzję podjęto w Mińsku na posiedzeniu Zgromadzenia Generalnego Europejskich Komitetów Olimpijskich.

Marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski powiedział, że jest optymistą, jeśli chodzi o organizację Igrzysk Europejskich w jego regionie. W Mińsku na posiedzeniu Zgromadzenia Generalnego Europejskich Komitetów Olimpijskich zdecydowano, że trzecie Igrzyska Europejskie w 2023 roku zostaną zorganizowane w Polsce.

Marszałek Witold Kozłowski powiedział Polskiemu Radiu podczas otwarcia Olimpijskiego Centrum Promocji Polski w Mińsku, że województwo małopolskie współpracuje na bieżąco z PKOL-em i rządem. „Mamy gwarancje rządowe na wsparcie finansowe infrastrukturalne na tę okoliczność podpisane przez pana premiera Mateusza Morawieckiego”- powiedział Witold Kozłowski.

Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki mówił korespondentowi Polskiego Radia w Mińsku, że Małopolska i Kraków zostały jednogłośnie wybrane na miejsce kolejnych Igrzysk Europejskich. Zwrócił uwagę na duże wsparcie polskiego rządu dla tej inicjatywy. „I myślę, że będzie to impreza którą będzie wspierała cała Polska”-powiedział Andrzej Kraśnicki.

W stolicy Białorusi odbywają się II Igrzyska Europejskie. Uczestniczy w nich 4 tysiące sportowców, w tym około 150 z Polski.