Kuloodporne plecaki hitem w sklepach

405
EPA-EFE/CRISTOBAL HERRERA

Ostatnie masowe strzelaniny w USA, w tym także w szkołach sprawiły, że coraz większą popularnością cieszą się plecaki, które mają ochronić dzieci i młodzież przed atakiem szaleńca. Najdroższe kosztują ok. 500 dol. i są wyposażone w w podwójną warstwę ochronną, a także rączki, które pozwalają trzymać plecak jak tarczę. 

W tym roku na terenie amerykańskich szkół doszło do 22 strzelanin – tylko w maju i w czerwcu – do dziesięciu. Do tego typu, tragicznych zdarzeń dochodzi też m.in. w centrach handlowych – ostatni przykład to El Paso w Teksasie czy na piknikach rodzinnych, jak w Kalifornii. Najmłodszą ofiarą tego zdarzenia jest 6-letni chłopczyk. Nic więc dziwnego, że rodzice coraz bardziej martwią się o bezpieczeństwo swoich pociech. Stąd właśnie tak duża popularność plecaków, które dzięki odpowiednim wzmocnieniom, mają ochronić uczniów przed atakiem szaleńca. Choć jak podkreślają ich twórcy nie jest to 100 procentowa ochrona, szczególnie przed karabinem szturmowym, a taka broń jest najczęściej używana do dokonywania ataków przez szaleńców. Mimo to producenci zapewniają, że plecaki znacznie zwiększają szansę na przetrwanie. Są reklamowane jako „tarcza do zatrzymania noża, kul z pistoletu lub innej lekkiej broni”. Najtańsza wersja plecaka kosztuje mniej niż 100 dolarów, najdroższa nawet pół tysiąca. „Zazwyczaj sprzedawaliśmy ok. 100 sztuk plecaków. Tymczasem tylko w ciągu ostatnich kilku dni, aż 300” – mówi właściciel jednego ze sklepów oferujących kuloodporne plecaki. Można je kupić na przykład w sieci sklepów Walmart, gdzie w sobotę, 3 sierpnia doszło masakry. Szaleniec zabił ponad 20 osób, a ranił kilkadziesiąt. W tym samym sklepie, (w zależności od stanu) można też kupić broń, w tym karabin szturmowy. Jeden z pracowników sieci, zaapelował w poniedziałek, 5 sierpnia, do kolegów, by razem z nim rozpoczęli strajk i nie pojawili się w pracy. Domaga się usunięcia z półek wszelkiego rodzaju broni. 

1 KOMENTARZ

  1. Jesteś osobą fizyczną lub właścicielem firmy, która potrzebuje pożyczki na konsolidację zadłużenia lub na inne potrzeby osobiste, ponieważ bank odmówił pożyczki, więc skontaktuj się z nami. Jestem bardzo poważny i szczerze mówiąc, oprocentowanie wynosi 3%. Skontaktuj się z nami już dziś i daj nam znać, ile pieniędzy chcesz pożyczyć, jesteśmy gotowi zająć się Tobą w następujących godzinach: e-mail: [email protected]

Comments are closed.