LOT uruchomił stronę z informacjami dotyczącymi podróży w dobie koronawirusa

538

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły specjalną stronę internetową z informacjami dotyczącymi podróży w czasie pandemii koronawirusa. Znajdą się tam informacje o zawieszonych lotach, zaleceniach dla podróżnych, procedury elastycznej zmiany rezerwacji i wyjazdowe do wybranych krajów, czy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz informacje dla podróżujących do Polski.

„W związku z dużą ilość zapytań, w pierwszej kolejności prosimy o kontakt osoby, które mają rezerwacje na loty w ciągu najbliższych dni w celu zmian terminu podróży lub anulacji rezerwacji” – apeluje LOT na Facebooku.

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i mniejszym zainteresowaniem podróżami LOT zawiesza od jutra do 13 kwietnia połączenia z Warszawy do Miami, Newark, Los Angeles oraz z Budapesztu do Nowego Jorku. Pozostałe rejsy do USA tj. z Warszawy do Nowego Jorku oraz z Warszawy i Krakowa do Chicago będą wykonywane zgodnie z planowanym rozkładem. LOT zawiesił rejsy z Warszawy do Oslo, Pekinu, Seulu, Mediolanu, Wenecji, London-City, Bukaresztu i Zaporoża. 

LOT przypomina, że w wypadku posiadania biletu na przelot na trasie Warszawa – Newark – Warszawa lub Budapeszt – Nowy Jork (JFK) – Budapeszt, rezerwacja automatycznie będzie zmieniana na przelot trasą Warszawa – Nowy Jork (JFK) – Warszawa lub Budapeszt – Warszawa – Nowy Jork (JFK) – Warszawa – Budapeszt w terminie najbliższym oryginalnej daty podróży. Istnieje możliwośc zmienienia lotniska wylotu i docelowego na Toronto (YYZ) lub Chicago (ORD), jednak nowa podróż musi odbywać się wtedy w dniach 13 marca – 12 kwietnia 2020. W przypadku zmiany planów podróży umożliwiona będzie zmiana terminu rejsu na oryginalnej trasie przelotu. Będzie ona możliwa w okresie 13 kwietnia – 17 maja oraz 12 października – 13 grudnia 2020. Obowiązuje dostępność miejsc na rejsie. Ponadto w terminie do 24 kwietnia umożliwiona została zmianę trasy Warszawa – Newark i Budapeszt – Nowy Jork (JFK) na dowolną inną trasę z siatki lotów operowanych przez PLL LOT.

Polski przewoźnik przypomina, że zgodnie z zarządzeniem Głównego Inspektoratu Sanitarnego wszyscy pasażerowie rejsów międzynarodowych oraz lotów tranzytowych wracający do Polski poddawani są obowiązkowemu pomiarowi temperatury ciała oraz otrzymują do wypełnienia Karty Lokalizacji Pasażera. Wszyscy pasażerowie połączeń lotniczych wracający z Włoch i kierunków azjatyckich – Chin, Korei Południowej – podlegają obowiązkowemu, dwukrotnemu pomiarowi temperatury ciała.
Strona internetowa przewoźnika dotycząca podróży w związku z koronawirusem dostępna jest pod adresem: lot.com/pl/pl/koronawirus-informacje-dla-podroznych.