M.Trump: Donald jest mężem, który wspiera mnie we wszystkim, co robię

550
EPA-EFE/MICHAEL REYNOLDS

Podczas głównego wystąpienia drugiego dnia konwencji Partii Republikańskiej Pierwsza Dama USA przedstawiała swego męża jako szczerego polityka, który każdego dnia troszczy się o Amerykanów. Melania Trump wyraziła przekonanie, że obecny prezydent USA wygra listopadowe wybory.

Uczestnicy konwencji republikanów od dwóch dni ostro krytykują Joe Bidena i ostrzegają, że jego zwycięstwo w wyborach doprowadzi kraj do ruiny. Pierwsza Dama przyjęła inny ton. „Nie chcę zużywać swego cennego czasu do atakowania drugiej strony bo tego rodzaju retoryka tylko pogłębia podziały w naszym kraju” – mówiła. 

Pierwsza Dama USA argumentowała, że Donald Trump nie jest tradycyjnym politykiem tylko autentycznym człowiekiem, który zawsze mówi to co myśli. „Donald chce aby wasze rodziny były bezpieczne i odniosły sukces, chce dobrobytu dla kraju i nie bawi się w politykowanie” – dodała. Melania Trump wyraziła przekonanie, że wbrew głoszonym opiniom, Amerykanie wybiorą Donalda Trumpa. „W moim mężu macie prezydenta, który nie przestanie o Was walczyć” – podkreśliła.

Przemówienie pierwszej damy było najważniejszym punktem drugiego dnia konwencji republikańskiej. Melania Trump wygłosiła je w porze największej oglądalności, zaapelowała do Amerykanów o „zaprzestania przemocy” podczas ogólnokrajowych protestów przeciwko nierówności rasowej, jednocześnie wyraziła swoje „najgłębsze współczucie” dla tych, którzy cierpią lub którzy stracili bliskich na skutek koronawirusa. „Podobnie jak wy wszyscy, zastanawiam się nad niepokojami rasowymi w naszym kraju. To trudna rzeczywistość, że nie jesteśmy dumni z części naszej historii ”- przyznała Trump. – Zachęcam do skupienia się na naszej przyszłości, jednocześnie ucząc się z przeszłości. Musimy pamiętać, że dzisiaj wszyscy jesteśmy jedną społecznością złożoną z wielu ras, religii i grup etnicznych” – podkreślała pierwsza dama. Jej przemówienie trwało pół godziny. Niemal natychmiast zostało skrytykowane przez niektórych sympatyków Partii Demokratycznej. – „O Boże. Ona nadal nie mówi po angielsku” – napisał na Twitterze aktorka i piosenkarka, Bette Midler podczas przemówienia. W kolejnym stwierdziła: ” Zna kilka słów w kilku językach. Zabierzcie nielegalnego obcego ze sceny!”. Dodała też, że pierwsza dama jest „szczęściarą Słowenką”, która trafiła „coś w rodzaju okropnego jackpota i jest przykuta do gigantycznego idioty”.