Massachusetts ma najlepsze szkoły w USA. New Jersey na 3. miejscu

141

Według raportu WalletHub Massachusetts to stan z najlepszymi szkołami w USA. W rankingu znalazły się wszystkie stany. Tuż za Massachusetts znalazło się Conecticut a New Jersey na 3. miejscu – podaje CBS News.

Uczniowie z Massachusetts mieli najwyższe wyniki w testach z matematyki i czytania oraz w wynikach ACT. W stanie wystąpił także najniższy odsetek uczniów z zagrożeniem w szkołach średnich.

Connecticut, New Jersey, Virginia i Maryland zamykają pierwszą piątkę. New Hampshire uplasowało się na szóstym miejscu. Na samym dole listy znalazły się szkoły z Nowego Meksyku.

Szkoły w najludniejszym i najbogatszym stanie w kraju znalazły się dopiero na 40. miejscu. Illinois znalazło się w pierwszej trzydziestce na miejscu 22.

W najgorszej dziesiątce znalazły się szkoły ze stanów (odpowiednio): California, Hawaii           , Alabama, Mississipp, Oregon, Oklahoma, South Carolina, West Virginia, Arizona, Louisiana, Alaska, New Mexico.

WalletHub twierdzi, że oparł swój ranking na czynnikach jakości i bezpieczeństwa, w tym wskaźnikach ukończenia studiów, wynikach testów i stosunku uczniów do nauczycieli.