Odnalazła się poszukiwana Polka z Queensu

4202

16-latka była poszukiwana od soboty. W tym dniu miała bez wiedzy i zgody rodziców polecieć do Londynu. Nastolatka została odnaleziona cała i zdrowa w miejscowości Nottingham, w Wielkiej Brytanii.  

O zaginięciu 16-letniej Victorii poinformowali policję jej rodzice. Ostatni raz widzieli ją w sobotnie przedpołudnie. Gdy ojciec wrócił do domu zobaczył otwarte na oścież drzwi. Nastolatka zabrała też swoje ubrania. Z lotniska JFK odleciała do Londynu. 

O zaginięciu 16-latki informowała policja, prosząc każdego, kto ma jakiekolwiek informacje o miejscu pobytu Victorii o pilny kontakt. Funkcjonariusze NYPD współpracowali w tej sprawie z policją w Londynie. Ojciec dziewczyny poinformował, że razem z żoną, jeszcze w sobotę próbowali się wielokrotnie kontaktować z córką. Wysyłali SMS-y. Gdy napisali, że zawiadomią policję, telefon Victorii został wyłączony. 16-latka kupiła bilet lotniczy za gotówkę. Poleciała na lotnisko Heathrow. Tam miały ją zarejestrować kamery monitoringu. Wujek dziewczyny powiedział w rozmowie z NBC News, że rodzice są zaskoczeni zniknięciem dziecka. Jak twierdzą, Victoria nie była typem zbuntowanej nastolatki. Wręcz odwrotnie. Była bardzo dobrą uczennicą. Rodzice przypuszczają, że poleciała do Londynu, by spotkać się ze starszym od siebie mężczyzną, którego miała poznać w internecie. „Kiedy jej mama zapytała z kim rozmawia na czacie, powiedziała, że nikt specjalny, tylko przyjaciel” – twierdzi wujek nastolatki. 

Rodzice 16-latki wyemigrowali do USA z Polski, prawie dwadzieścia lat temu. Tu urodziła się ich córka i syn. Victoria ma polskie obywatelstwo. Do Wielkiej Brytanii poleciała używając polskiego paszportu. Została odnaleziona w Nottingham, w Wielkiej Brytanii. W związku ze sprawą, policja zatrzymała mężczyznę, który z nią przebywał.  

Jak tłumaczy Aviation Consumer Protection Division, osoba niepełnoletnia, powyżej 15. roku życia,  jeśli jest w stanie kupić bilet lotniczy, może sama, bez rodziców czy opiekunów prawnych, wsiąść na pokład samolotu. Są linie, które zezwalają na samotne podróżowanie dzieciom już w wieku 12 lat.