Młodzi zdolni piłkarze

Puchar stanowy dla zespołu z Queensu

336
Drużyna Blau Weiss Gottschee 2010 z Middle Village z pucharem i złotymi medalami / Foto: MAŁGORZATA ZAMAJTYS

Drużyna Blau Weiss Gottschee 2010 z Middle Village zdobyła pierwsze miejsce w stanowych mistrzostwach kończących ostatni sezon piłkarski. W zespole tym występuje trzech polskich zawodników: Kristian Gutowski, Sebastian Wójtowicz i Michał Zamajtys.

Mają zaledwie po dziewięć lat, ale intensywnie doskonalą swoje umiejętności gry w piłkę nożną, która jest ich największą pasją. Niedawno ukończyli trzecią klasę szkoły podstawowej i mimo dużej ilości nauki spotykają się trzy razy w tygodniu na dwugodzinnych treningach, prowadzonych przez Johna Kokkorisa i jego asystenta Cristiana Vegę. Efekty ich pracy są już widoczne, a najlepiej pokazują je wyniki, jakie uzyskuje drużyna, w barwach której występują.

Kristian Gutowski / Foto: MAŁGORZATA ZAMAJTYS

Kristian Gutowski, Sebastian Wójtowicz i Michał Zamajtys reprezentują Blau Weiss Gottschee 2010 z Middle Village. Zespół ten podczas odbywających się 6 czerwca finałów New York State Cup zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Mistrzostwa zostały rozegrane na boiskach HBS Soccer Complex na Long Island i wzięły w niej udział najlepsze drużyny piłkarskie ze stanu Nowy Jork. W związku ze zdobyciem pucharu i złotych medali, radość i dumę ze swoich podopiecznych podkreślali ich trenerzy. Zadowoleni byli także rodzice młodych piłkarzy.

„Byłam bardzo duma i szczęśliwa, gdy okazało się, że wygrali turniej” – powiedziała „Nowemu Dziennikowi” Małgorzata Zamajtys.

„Mój syn, który jest bramkarzem, bardzo się stresował, ale cała drużyna była pozytywne nastawiona do gry przez trenera i doping rodziców. Intensywna praca na treningach przyniosła odpowiednie rezultaty” – dodała mama Michała Zamajtysa.

Michał Zamajtys / Foto: MAŁGORZATA ZAMAJTYS

Puchar stanu Nowy Jork nie jest jedynym sukcesem Blau Weiss Gottschee 2010.

W kwietniu „niebieska” drużyna z Middle Village zdobyła pierwsze miejsce w dywizji Fair Play na minimistrzostwach świata „Mundialito” rozegranych w hiszpańskiej Barcelonie.

Sebastian Wójtowicz / Foto: MAŁGORZATA ZAMAJTYS