Morawiecki: euro nam się nie opłaca

131
Premier Mateusz Morawiecki/EPA

Premier Mateusz Morawiecki przekonywał na konwencji regionalnej Prawa i Sprawiedliwości w Lublinie, że Polsce nie opłaca się obecnie przyjmować euro. Szef rządu mówił, że ci, którzy promują przyjęcie wspólnej europejskiej waluty, w tym część opozycji, narażają polską gospodarkę w wypadku kryzysu.

„Warto się o to zapytać, czy to jest w interesie Polski, czy to jest w interesie tych krajów, które dzisiaj bardzo korzystają na euro” – powiedział premier. „Dzisiaj mogę powiedzieć z pełną odpowiedzialnością, nie jest w interesie Polski przyjmowanie tej waluty w najbliższym czasie” – oświadczył Mateusz Morawiecki.

Premier mówił, że między innymi dzięki oparciu polskiej gospodarki na złotym można poprawiać jakość życia obywateli, w tym emerytów czy nauczycieli. Mateusz Morawiecki zadeklarował, że rząd chce jak najszybszego wzrostu ich wynagrodzeń.

„Proponujemy okrągły stół, zapraszamy do niego wychowawców, pedagogów, nauczycieli, związkowców i rodziców” – powiedział szef rządu. „Zapraszamy wszystkich, którym leży na sercu dobro polskiej szkoły, jakość polskiego kształcenia. Nasza polska złotówka ma z tym wielki związek” – podkreślił szef rządu.

Premier powiedział, że rząd dąży do jak najszybszego zrównania poziomu życia w Polsce do średniej unijnej. Podkreślił, że od czasu przejęcia władzy przez PiS, rząd jest na „dobrej drodze” do budowy silnej gospodarki.
Podczas konwencji PiS w Lublinie o wspólnej europejskiej walucie mówił również prezes Prawa i Sprawiedliwości. Jarosław Kaczyński przekonywał, że Polacy chcą europejskich płac, a nie europejskich cen.