Mueller zakończył śledztwo i przekazał raport

Teraz wszystko w rękach prokuratora generalanego

148
EPA

Prokurator specjalny Robert Mueller zakończył śledztwo w sprawie możliwych manipulacji i rosyjskiego wpływu na wybory prezydenckie w USA w 2016 roku.

Raport z dochodzenia, został przesłany prokuratorowi generalnemu Williamowi Barrowi.
Raport prokuratora specjalnego Roberta Muellera ma charakter tajny. Prokurator generalny zapoznał się już z jego treścią. To od niego zależy teraz, jaka część dokumentu zostanie ujawniona. William Barr zapowiedział niezwłoczne upublicznienie wniosków z raportu, nawet w ten weekend.

Wcześniej ma się konsultować z Robertem Muellerem i swoimi zastępcami, by ustalić, jaką część dokumentu można ujawnić poprzez przekazanie Kongresowi. Prokurator generalny zapowiedział także opracowanie własnego raportu na podstawie otrzymanego dokumentu.

Robert Mueller przez niemal dwa lata prowadził śledztwo w sprawie nielegalnego wpływu na amerykańskie wybory prezydenckie i rzekomych powiązań otoczenia Donalda Trumpa z rosyjskimi służbami. Udało mu się doprowadzić do oskarżenia ponad 30 osób, w tym sześciu byłych doradców obecnego prezydenta USA i 26 Rosjan.

Rzeczniczka Białego Domu Sarah Sanders skomentowała informacje o raporcie wpisem na Twitterze. Poinformowała, że Biały Dom nie otrzymał dokumentu i
czeka na dalsze działania Williama Barra. Prezydent Donald Trump wielokrotnie krytykował prokuratora specjalnego. Śledztwo Roberta Muellera najczęściej nazywał „polowaniem na czarownice”

Robert Mueller (EPA)