New Jersey wspiera osoby uzależnione. Zorganizowano specjalny marsz

51

W minioną niedzielę, w Westwood w New Jersey, miejsce miał specjalny marsz poświęcony osobom, które dotknęła tragedia uzależnienia.

Wydarzenie miało na celu zwiększenie świadomości na temat tego problemu oraz upamiętnienie osób, które przez uzależnienie straciły życie.

W Parku Westvale zgromadziło się prawie tysiąc osób. Marszowi A Walk to Remember: Addiction Awareness and Recovery przewodziła Nancy Labov, założycielka organizacji Alumni in Recovery, skupiającej nastolatków i młodych dorosłych, którzy otwarcie mówią o swoich zmaganiach z uzależnieniem od substancji psychoaktywnych.

Labov pomaga młodym ludziom wyjść z trudnej sytuacji, wrócić do szkół i zawalczyć o lepszą przyszłość. Pomagają jej w tym ludzie, którzy wyszli z nałogu.

Na miejscu pojawiło się również wiele interaktywnych stacji, na których można było uzyskać cenne informacje dotyczące uzależnienia oraz zwalczania nałogów.

W trakcie marszu upamiętniono także życie ponad 400 osób, które niestety przegrały z nałogiem.

Podczas wydarzenia zorganizowano zbiórkę funduszy, które przeznaczone zostaną na wsparcie programów profilaktycznych i edukacyjnych, zarówno dla szkół, jak i całego społeczeństwa.