Nowy Jork przebada uczniów pod kątem dysleksji

42

Nowy Jork rozpoczyna program badania uczniów szkół publicznych pod kątem dysleksji. Miasto zapewni również specjalistyczne zajęcia, które pomogą młodym ludziom wykorzystać w pełni ich potencjał.

Program wprowadzany przez Nowy Jork jest największym w całym kraju. Pomoże on nie tylko zdiagnozować uczniów, ale także umożliwi im dostęp do specjalistycznych szkół prywatnych. Nawet, jeżeli ich rodziny nie mają ku temu możliwości finansowych.

Burmistrz Eric Adams, który sam jest dyslektykiem podkreślił, że jego problemy zostały zdiagnozowane dopiero na studiach. Program ma zminimalizować ilość takich sytuacji w obecnych czasach, co znacząco ułatwi życie niektórym uczniom.

Pierwsze badania odbędą się w zkołach P.S. 125 w Harlemie i P.S. 161 w Bronksie. Jednocześnie uruchomione zostaną programy nauczania uczniów z dysleksją.

Do jesieni 2023 roku, placówki, które oferować będą programy dla dyslektyków mają pojawić się we wszystkich pięciu dzielnicach Nowego Jorku.

Szkolenie w zakresie nauczania młodych ludzi z trudnościami w nauce przejdą wszyscy nauczyciele klas K-12.

Na tym jednak projekt się nie kończy. Burmistrz chce podjąć podobne kroki na terenie więzień. Odpowiednia diagnoza i edukacja osadzonych, może im pomóc w przyszłości wyjść na prostą.