O włos od tragedii

578
Do zdarzenia doszło po północy w dzielnicy Dyker Heights na Brooklynie FOTO: Google Maps

Żołnierz armii amerykańskiej wystrzelił 29 pocisków ze swojego domu położonego w dzielnicy Dyker Heights na Brooklynie. Trafił we własny samochód, ale też w okno sąsiedniego budynku i schody. Powodem zachowania mężczyzny miała być zazdrość o żonę. 

Sprawca to 28-letni sierżant Harold Beard. Jak informują śledczy, 7 stycznia mężczyzna wystrzelił z karabinu szturmowego, z okna swojego domu 29 razy. Zdarzyło się to przy 82nd Street, pomiędzy 13 i 14 Ave, kilkanaście minut po północy. Funkcjonariuszom policji powiedział, że zrobił to, ponieważ został zdradzony przez żonę. “Moja żona mnie zdradza, mam AR-15. Strzeliłem w swój samochód i tak po prostu, przez okno” – miał powiedzieć 28-latek. 

Co najmniej dwie kule trafiły w pojazd, kilka w sąsiedni dom, w którym uszkodziły okno i schody prowadzące do drzwi wejściowych. Zaszokowany sąsiad mówi, że kule na szczęście nie trafił do pokoju, w którym znajdowało się dziecko. “W czasie, gdy to się działo oglądaliśmy telewizję. Dzięki Bogu, nic nam się nie stało” – mówi sąsiad sierżanta. Żołnierz nie ma uprawnień do posiadania karabinu szturmowego w Nowym Jorku. W armii służył od siedmiu lat. Był mechanikiem. Po zdarzeniu rozmontował karabin i sam zadzwonił na policję.