Oficjalny początek kampanii – „Utrzymamy Amerykę Wielką”

337
EPA-EFE/CRISTOBAL HERRERA

„Utrzymamy Amerykę Wielką” – Keep America Great! – to nowe hasło wyborcze Donalda Trumpa. Amerykański prezydent ogłosił je podczas wiecu na Florydzie, którym oficjalnie rozpoczął kampanię wyborczą 2020 roku. 

Donald Trump przedstawił siebie jako przywódcę ruchu patriotów i przestrzegał przed demokratami, których oskarżył o podważanie amerykańskich wartości. Przemawiając do 20 tysięcy zwolenników Donald Trump przekonywał, że realizuje swe obietnice wyborcze. Wskazywał na sukcesy gospodarcze jego prezydentury. „Nasz gospodarka jest obiektem zazdrości całego świata. Mamy najlepszą sytuację gospodarczą w historii naszego kraju” – mówił Donald Trump.

EPA-EFE/CRISTOBAL HERRERA

Wskazywał na twardą politykę imigracyjną i zapewniał, że dokończy budowę muru na granicy z Meksykiem. Demokratów nazwał lewicowymi ekstremistami, którzy w walce politycznej gotowi są ryzykować dobrem kraju. „Kierowani nienawiścią, uprzedzeniami i gniewem, chcą was zniszczyć i chcą zniszczyć kraj jaki znamy. To nie do zaakceptowania, to się nie zdarzy” – mówił Donald Trump.

Prezydent nazwał prowadzone w Stanach Zjednoczonych „rosyjskie śledztwo” mianem polowania na czarownice, które zakończyło się fiaskiem, a kosztowało podatników 40 milionów dolarów. „Nikt nie był twardszy wobec Rosji od Donalda Trumpa, nikt!” – zapewnił prezydent. Określił siebie i swoich zwolenników mianem ruchu patriotów, miłujących swój kraj, a kampanię wyborczą 2020 roku przedstawiał jako walkę o tożsamość Ameryki. Wybory prezydenckie w Sanach Zjednoczonych odbędą się 3 listopada 2020 roku. Rywal Donalda Trumpa zostanie wyłoniony w prawyborach Partii Demokratycznej, do których zgłosiło się ponad 20 kandydatów.