Ostre słowa Donalda Trumpa

510
EPA-EFE/MICHAEL REYNOLDS

Prezydent Donald Trump oświadczył, że rozpoczęta w Kongresie procedura impeachmentu jest bezpodstawna i po raz kolejny zapewnił, że w relacjach z Ukrainą nie zrobił niczego złego. Prezydent USA powiedział, że należy przyjrzeć się działaniom byłego wiceprezydenta Joe Bidena i jego syna. 

Przed odlotem śmigłowcem Marine One do Karoliny Południowej Donald Trump odpowiadał na pytania dziennikarzy. Skrytykował prowadzone w Izbie Reprezentantów dochodzenie, które może prowadzić do impeachmentu. Jego zdaniem Demokraci nie mogą się pogodzić z jego sukcesami więc starają się usunąć go ze stanowiska.  Donald Trump wyraził przekonanie, że zatrudnienie Huntera Bidena przez ukraińską firmę miało na celu wywarcie wpływu na jego ojca, który był wówczas wiceprezydentem USA.  Prezydent USA dodał, że zamiast impeachmentem, demokraci powinni zając się realnymi problemami.  „Demokracji nie mają czasu na pracę. Powinni się zająć gospodarką, obniżeniem ceny leków. Ale oni nie mają na to czasu” – mówił Donald Trump. 

Prezydent USA zaprzeczył by uzależniał przyznanie pomocy wojskowej Ukrainie od rozpoczęcia śledztwa w sprawie Bidenów. Urzędnikom, którzy składają takie zeznania w Kongresie zarzucił, że należą do grupy zwanej „Never Trump”, czyli członków administracji starających się storpedować jego prezydenturę. Wcześniej Donald Trump ostro skrytykował swoich przeciwników wewnątrz Partii Republikańskiej. Nazwał republikanów torpedujących jego działania „ludzkim ścierwem” i ocenił, że są gorsi od demokratów. Prezydent USA uważa, że są to jego wrogowie, którzy stosują dywersję i podważają jego działania nie z powodów merytorycznych ale z powodu wrogości do niego. 

„Uważajcie na nich, to ludzkie ścierwo” – stwierdził Donald Trump dodając że ludzie ci są gorsi od nic nie robiących demokratów.  Wpis prezydent USA spotkał się z natychmiastową krytyką wielu publicystów i polityków. Biały Dom jednak twardo broni ostrych słów prezydenta. „Fakt, że pewni ludzie negują i podważają wszystkie co robi dla Amerykanów zasługuje na mocny język” – oświadczyła rzeczniczka Białego Domu Stephanie Grisham.  
W ostatnim czasie kilku republikanów publicznie poddało surowej krytyce działania prezydenta Trumpa. Należy do nich były kandydat na prezydenta, senator ze stanu Utah Mitt Romney, który stanowczo krytykował działania Donalda Trumpa w Syrii i w sprawie Ukrainy.