Panie z Greenpointu i Williamsburga popierają Josepha Lentola

131
Zdjęcie z otwarcia Mostu Kościuszki. W uroczystości brał udział m.in. Joseph Lentol (w środku) FOTO: Wojciech Maslanka/Nowy Dziennik

Poseł stanowy Joseph Lentol reprezentujący dystrykt 50. obejmujący Greenpoint i Williamsburg, będzie ubiegał się o reelekcje. Już dostał poparcie 48 liderek dzielnic. Panie połączyły siły tworząc “Women for Lentol”. Niedawno napisały list popierający polityka i zachęcający mieszkańców do głosowania na Lentola w nadchodzących wyborach. A te odbędą się 23 czerwca. 

“Jesteśmy grupą kobiet, które mieszkają i pracują w 50. dzielnicy North Brooklyn. Pochodzimy z różnych środowisk i różnych pokoleń, ale to, co nas łączy, to nasze poparcie dla kwestii, które są niezwykle ważne dla kobiet. W erze dezinformacji i podziałów potrzebujemy przedstawicieli posiadających umiejętności i zdolności do wspierania nas i naszej społeczności” – można przeczytać w liście napisanym przez liderki Greenpointu i Williamsburga. –  Joseph Lentol jest sojusznikiem kobiet w Nowym Jorku i razem z nami walczy o równe szanse i sprawiedliwe traktowanie. Głosował za ustawami, które gwarantują kobietom prawo do decydowania o własnym ciele. W tym dotyczących bezpłatnego dostępu do środków antykoncepcyjnych. Sponsorował i współtworzył także m.in. Comprehensive Contraceptive Coverage Act, Safe Way Home Act oraz tzw. “Boss Bill”, która zapobiega ewentualnej dyskryminacji pań przez ich pracodawców” – piszą panie popierające Josepha Lentola. W liście przypominają też, że jako przewodniczący Assembly Committee on Criminal Codes 

walczy o reformę systemu wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych. Między innymi dzięki niemu przyjęta została ustawa podnosząca wiek odpowiedzialności karnej. “To przełomowe ustawodawstwo zakończyło nowojorską okrutną praktykę traktowania dzieci jako dorosłych w sprawach karnych” – piszą liderki 50. dystryktu. 

Joseph Lentol ma 76 lat. reprezentuje Partię Demokratyczną. Pochodzi z Brooklynu. Studiował na University of Dayton oraz University of Baltimore. Jego biuro znajduje się przy 619 Lorimer Street na Greenpoincie. Reprezentuje North Brooklyn w New York State Legislature od 1972 r.