Papież: jedyne rozsądne rozwiązanie ws. wojny na Ukrainie to zatrzymać się i negocjować

92
epa10099727 A handout picture provided by the Vatican Media shows Pope Francis leading the Angelus prayer from the window of his office overlooking Saint Peter's Square at the Vatican, 31 July 2022. EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT HANDOUT EDITORIAL USE ONLY/NO SALES Dostawca: PAP/EPA.

Papież Franciszek powiedział w niedzielę wiernym, że w obliczu strat, jakie przynosi codziennie wojna na Ukrainie udręczonej ludności i całemu światu, jedyną rozsądną rzeczą, jaką należy zrobić, jest “zatrzymać się i negocjować”. “Niech mądrość zainspiruje konkretne kroki na rzecz pokoju”- dodał.

Zwracając się do wiernych przybyłych na południową modlitwę Anioł Pański w Watykanie papież zapewnił, że także podczas zakończonej w sobotę sześciodniowej podróży do Kanady nigdy nie przestał modlić się za naród ukraiński, “zaatakowany i udręczony”, i prosił Boga “o uwolnienie go od plagi wojny”.

Franciszek stwierdził: “Gdyby spojrzeć obiektywnie na rzeczywistość uwzględniając straty, jakie każdego dnia wojna przynosi tej ludności, a także całemu światu, jedyną rozsądną rzeczą, jaką należy zrobić, jest zatrzymać się i negocjować”.

“Niech mądrość zainspiruje konkretne kroki na rzecz pokoju”- wezwał papież. (PAP)

sw/ fit/